'Słoń w autobusie?', czyli o zwierzętach na wesoło. [+ KONKURS]

Zwierzęta są niezwykle wdzięcznymi bohaterami literackimi. Wzbudzają ciekawość i emocje u małych czytelników, czy to w książkach typowo przyrodniczych czy też w takich, w których nadawane są im cechy ludzkie. "Słoń w autobusie?" to kolejna (nawet nie wiem już która) książka w biblioteczce Julki i Szymka, której bohaterami są właśnie zwierzaki. Autorka ukazuje je jednak w sytuacjach tak nietypowych, że przez to wprost przezabawnych! Wasze pociechy będą śmiać się przy tej książce do rozpuku!


"Słoń w autobusie?" - już w tytule autorka Patricia Cleveland - Peck pyta dzieci: "Czy to jest możliwe?". Chciałoby się odpowiedzieć: nie, ale przecież w książkach możliwe jest wszystko! A w tych dla najmłodszych szczególnie! W tej książce jest więc słoń, który próbuje podróżować autobusem, stonoga na wrotkach, wieloryb na rowerze i świnka na deskorolce i o wiele więcej! 

Zabawne, krótkie wierszyki czytają się szybko i przyjemnie. Przypominają nieco słynne "Zoo" Jana Brzechwy. Łatwo wpadają w ucho i są świetne do ćwiczenia pamięci, gdyż nawet kilkulatek raz dwa nauczy się ich na pamięć. Opatrzono je dużymi, kolorowymi i równie śmiesznymi jak same wierszyki ilustracjami autorstwa Davida Tazzyman'a. 

Nie jest to książka z typu tych, które mają koniecznie uczyć maluchy. Przynajmniej nie w znaczeniu danych na temat zwierząt. Chyba, że mamy na myśli rozwijanie wyobraźni i naukę beztroskiego śmiechu! A przecież to też jest dzieciom potrzebne! A abstrakcyjne sytuacje przedstawione w książce są świetną okazją do rozmów z dziećmi na temat zwierzęcych zwyczajów, ich wyglądu i środowiska życia. A i nauka czytania dzięki tak krótkim i prostym formom może z tą książką przebiegać znakomicie!

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa Prószyński i S-ka, któremu dziękuję za możliwość zrecenzowania jej: Słoń w autobusie?


Razem z Wydawnictwem Prószyński i S-ka mamy dla was konkurs!
Do zdobycia jest jedna z 3 nowości książkowych, a więc wygrywają 3 osoby!

Klikajcie, by wziąć udział w konkursie na Facebooku ----> KONKURS


2 komentarze:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola