Puzzle edukacyjne 'Od litery do słowa' - zaprzyjaźnij się z literkami już od przedszkola!

Puzzle edukacyjne "Od litery do słowa" to połączenie tradycyjnych puzzli z nauką literek, sylab i czytania. Są świetnym pomysłem na wczesne zaznajomienie i zaprzyjaźnienie dziecka z literami. Oprócz wartości edukacyjnej spełniają także funkcję typowej układanki, a więc rozwijają zdolności manualne, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Szymkowi - małemu fanowi puzzli - przypadły do gustu, a i Julia chętnie je układa utrwalając sobie wiedzę o literkach.


Puzzle edukacyjne "Od litery do słowa" to kolejny nowy produkt w ofercie Wydawnictwa Epidexis. W kartonowym pudełku znajdziemy dwa zestawy puzzli, każdy po 25 elementów oraz tekturową podkładkę pod każdy zestaw - jedną z rysunkami i nazwami różnych przedmiotów, zwierząt i ludzi, natomiast drugą z samymi obrazkami. Puzzle oprócz elementów obrazkowych po jednej stronie, po drugiej mają literki odpowiadające pierwszym literom wyrazów na planszy (w przypadku jednego wyrazu "lwy" jest to ostatnia literka "y") oraz w drugim zestawie słowa będące nazwami wyrazów na planszy z brakującymi literkami. 

Zadaniem dziecka jest ułożenie każdego zestawu puzzli na odpowiedniej planszy na zasadzie dopasowania elementów do obrazków na planszy. Na jednej planszy układamy element układanki zgodnie z pierwszą literką, na jaką zaczyna się dany wyraz, a na drugiej zgodnie ze znaczeniem wyrazów.


Układanka rozwija zdolność rozpoznawania liter, przygotowuje do pisania literek pojedynczo i w wyrazach, pomaga uczyć dzielenia na sylaby, tworzenia prostych, jednosylabowych wyrazów oraz wspomagają naukę czytania metodą globalną. Bawić się puzzlami mogą już kilkulatki w wieku przedszkolnym, ale będzie też doskonałą pomocą dydaktyczną dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby puzzle układać w tradycyjny sposób, bez podkładek. Elementy tworzą kolorowe obrazki  literkami, o których przy okazji układania możemy rozmawiać z najmłodszymi dziećmi. Inną możliwością jest wskazywanie obrazków i nazywanie, przy czym maluch zdobywa wiedzę o otaczającym świecie. 


Podoba mi się wszechstronność puzzli "Od litery do słowa". Sprawia ona, że stają się zabawką, z której owocnie korzystać mogą dzieci w różnym wieku. Układając puzzle dziecko uczy się "przy okazji", a jak wiadomo nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze rezultaty!Puzzle edukacyjne "Od litery do słowa" będą jedną z nagród w konkursie fotograficznym, który organizuję dla was wraz z Wydawnictwem Epidexis! Pozostałe nagrody to (klikajcie w nazwę, by przeczytać recenzję) :

KONKURS STARTUJE JUŻ JUTRO! BĄDŹCIE CZUJNI!

1 komentarz:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola