Drugie śniadanie - ważna sprawa!

Mam szczęście - ulubionym drugim śniadaniem Julii wcale nie jest drożdżówka (a takie gusta swoich dzieci deklaruje aż 27 % mam). Rzadko też przynosi to, co jej przygotowałam z powrotem do domu. Staram się, by w śniadaniówce znajdowała to, co lubi, a jednocześnie to, co zdrowe i energetyczne. Drugie śniadanie to ważna sprawa dla każdego ucznia, a dla nas, rodziców, istotne jest, by wiedzieć, co warto zaproponować dziecku, by ten posiłek spełniała swoją rolę?Drugie śniadanie ma za zadanie dać dziecku zastrzyk energii na kolejne godziny zajęć w szkole. Produkty, które dajemy dziecku do szkoły powinny więc być bogate w węglowodany złożone, witaminy i składniki mineralne. Idealne są ciemne pieczywo, owoce, warzywa, soki stuprocentowe, woda mineralna. 

Według badania Maison & Partners przeprowadzonego na zlecenie marki Kubuś 80% mam samodzielnie przygotowuje swoim pociechom drugie śniadanie do szkoły. Oczywiście jestem wśród nich. Mamy to szczęście [Tak, szczęście!], że w naszej małej, wiejskiej szkole nie ma sklepiku, w którym dzieci mogłyby kupować sobie do zjedzenia osławione drożdżówki czy inne przekąski. Jest dla mnie ważne, by drugie śniadanie Julki było wartościowe, pożywne, a także oczywiście smaczne!

Co Julka zabiera do szkoły na drugie śniadanie? Zwykle jest to domowa kanapka z chudą wędliną, pomidorkiem, ogórkiem czy białym serem, który bardzo lubi, a do tego owoc - jabłko, gruszka lub banan i sok bądź woda. Zdarza mi się "dorzucić" do śniadaniówki jakąś malutką słodkość w postaci jednego ciasteczka czy kawałka czekoladki, ale jest to wyłącznie dodatek. Bardzo często wspólnie ustalamy, co Julia będzie chętnie jadła w szkole. Dawanie dziecku wyboru przynosi pozytywne efekty, oczywiście pod warunkiem, że nie bierzemy pod uwagę przekąsek. My nie pakujemy do plecaka chipsów, napojów gazowanych czy batonów! Julka spędza w szkole zazwyczaj 6 - 7 godzin i po zjedzeniu śniadanka w domu, z ochotą pałaszuje drugie śniadanie w szkole. 

Marka Kubuś proponuje dzieciakom trzy produkty doskonałe na drugie śniadanie - zdrowe i pełne dobrej energii: wodę mineralną Waterrr, sok 100% oraz mus owocowy, który z powodzeniem zastąpi tradycyjny owoc. My jesteśmy za! O ile do soków typu Kubuś Play można mieć pewne zastrzeżenia, o tyle woda mineralna i sok 100% są naprawdę takie, jak pisze producent, czyli ... 100% woda i 100% sok :). Podobnie jest z musem. Do tego wygodne butelki niekapki i opakowanie musu, które można wsunąć do kieszonki tornistra. A ty co pakujesz swojemu dziecku na drugie śniadanie? Zjada je czy często przynosi z powrotem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola