Zabawy z Nelą Małą Reporterką.

Nela Mała Reporterka to dziewczynka, która w wieku kilku lat zwiedziła już większość świata. Relacje ze swoich podróży pokazuje w programie telewizyjnym emitowanym na antenie TVP ABC, który moje dzieciaki uwielbiają. To nie tylko płynąca z reportaży dziewczynki wiedza, ale też zaszczepianie w maluchach pasji odkrywania świata i przekonania, że podróżować może każdy i w każdym wieku. Nela zaprasza dzieci w podróż także na łamach książek, a niedawno w nasze ręce trafiła jedna z nich - "Tajemnice i zagadki". "Tajemnice i zagadki" to 3 tom z serii "Zabawy z Nelą". Książeczki ukazują się nakładem wydawnictwa Burda Książki NG. Co znajdziesz na 96 kolorowych stronach? Mnóstwo wiedzy podanej w najbardziej przystępny dla najmłodszych sposób - w formie gier i zabaw. 

Labirynty, krzyżówki, szukanie różnic, kolorowanki, quizy - to wszystko twoje dziecko znajdzie w tej książce. Dzięki temu, jak zostały skonstruowane zadania, dowie się wielu zaskakujących rzeczy o zwierzętach i roślinach. "Główną rolę" w książce gra jaguar i to na jego temat Nela opowiada najwięcej. Zapoznaje też jednak małego czytelnika ze zwyczajami tukanów i uchatek, zdradza, które zwierzęta na świecie są największe, a które najcięższe i pokazuje egzotyczne rośliny. 
Na końcu książeczki na wytrwałego odkrywcę czeka dyplom poszukiwacza przygód!

Julia jest w swoim żywiole bawiąc się z Nelą. Uwielbia przyrodę i z ogromnym zainteresowaniem "pochłania" wszystko, co z nią związane: filmy przyrodnicze, bajki, książki. Przygody Neli na TVP ABC zawsze wywołują u nas w domu okrzyki radości, zatem i książeczka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Myślę, że spodoba się każdemu dziecku w wieku 6-10 lat, które lubi różnego rodzaju "rozwiązywanki" i/lub interesuje się przyrodą.

 Rozwiązywanie zagadek, labiryntów czy szukanie różnic dziecko odbiera jako rozrywkę, a przecież tak świetnie wpływa to na jego zdolność koncentracji, spostrzegawczości (a propos - zajrzyjcie koniecznie do wpisu, gdzie możecie wygrać zestawy sprzyjające rozwojowi spostrzegawczości: Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem.) oraz twórczego myślenia. 

Julka z przyjemnością rozwiązuje zadania w książeczce cieszę się niezmiernie, że dzięki takim książkom jednocześnie bawi się i rozwija!

Za książkę dziękujemy:

10 komentarzy:

 1. Słyszałam już o tej książeczce, ale bliżej nie miałam okazji poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marlena Pietkiewicz2 września 2016 09:31

  Widać, że Julka zadowolona z książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To super, że dzieci dzięki Neli mogą poznawać świat i otwierać się na niego. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy jedną książkę z tej serii i o ile Dusia nie pała już miłością do zadań to tu w towarzystwie Neli i zwierząt z połowę już zrobiła ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Agata Wierzgacz2 września 2016 10:39

  Moja Julcia byłaby zachwycona tą książeczką :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna książeczka tak mnie zaciekawiłaś, że muszę kupić jakąś z tego wydawnictwa, bo na razie tylko u nas królują z Wydawnictwa Oleksiejuk.

  OdpowiedzUsuń
 7. Katarzyna Wójcik Respendowicz2 września 2016 15:56

  Świetna ta książeczka, chętnie ją kupie dla synka

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola