'Podwórkowe przygody Mikołajka' - z tym chłopcem nie można się nudzić!

Mikołajka zna chyba każdy! Ten literacki bohater stworzony przez francuski duet  Goscinny'ego i Sempego w latach 50. minionego stulecia, stał się już bohaterem kultowym. Powstało wiele książek o jego przygodach jak również adaptacji literackich i filmowych. "Podwórkowe przygody Mikołajka" są właśnie taką adaptacją, którą stworzył Valerie Latour - Burney oraz Emmanuelle Lepetit. Zabawnych przygód nie zabraknie i tym razem, a książka spodoba się zarówno fanom Mikołajka jak i tym smykom, które jeszcze nie miały okazji go poznać!Mikołajek "lubi bandę swoich kumpli", a jego rodzice są "najfajniejsi na świecie"! W szkole, której przewodzi pan dyrektor nazywany przez uczniów Rosół, zawsze coś się dzieje! I to zwykle Mikołajek jest w centrum tych wydarzeń...A i na podwórku, na którym chłopiec spędza większość czasu po szkole, nie brakuje przygód!

W najnowszej książce o przygodach tego rezolutnego chłopaka rozegra się wyjątkowy mecz, do mikołajkowej rodziny wejdzie piesek Reksio i  Mikołajek zagra w przedstawieniu, spędzisz też z Mikołajkiem Boże Narodzenie! A wszystko to pięknie wydane - w twardej oprawie, z mnóstwem kolorowych, "mikołajkowych" ilustracji i napisane dużymi, idealnymi do samodzielnego czytania literami!

To jedna z tych książek, do których się wraca! Moje dzieci lubią słuchać historyjek o Mikołajku przed snem. A ja sama lubię tego chłopca zarówno za to, że daje wiele powodów do beztroskiego, niepohamowanego śmiechu jak i dlatego, że pokazuje współczesnym dzieciakom, jak ważna jest w życiu przyjaźń i jak wyjątkowy jest czas spędzany na prawdziwej zabawie, a nie przed ekranem telewizora czy monitorem komputera!

Więcej o książce przeczytasz na stronie wydawnictwa: Podwórkowe przygody Mikołajka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola