Nowe tytuły w serii 'Poczytaj ze mną' Egmontu.

Seria "Poczytaj ze mną" wydawnictwa Egmont to książeczki dla początkujących czytelników w wieku od 3 do 7 lat. Znajdziecie tutaj różne gatunki literackie - od fantasy, przez bajki i kryminały aż po reportaż. Autorzy i ilustratorzy zadbali o dużą czcionkę, ciekawą fabułę i bajecznie kolorowe ilustracje. 


"Gdy pada deszcz. przejście" Zofii Staneckiej, z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej to książka, która zabierze malucha w niezwykłą podróż do innego wymiaru. Życie małej Gai zmieni się diametralnie, gdy w jej ręce wpadnie na pozór zwyczajny, brunatny kamień. Jak to jednak zwykle bywa, to co wydaje się zwyczajne, okaże się prawdziwie magiczne i pozwoli Gai przeżyć wyjątkową przygodę!

Gatunek fantasy w wydaniu dla najmłodszych dzieci świetnie się sprawdza! Zarówno Julka jak i Szymek z dużym zainteresowaniem słuchali tej historii. Mamy tu tajemniczość, magię i wyjątkowy, baśniowy klimat. Opowieść wzbudza ciekawość i pobudza wyobraźnię, co potęgują piękne, klimatyczne ilustracje."Kot, który zgubił dom" Ewy Nowak, zilustrowany przez Adama Pękalskiego to coś zupełnie nowego w naszej biblioteczce dziecięcej - reportaż. Przeżywamy tutaj wzruszającą historię rodziny uciekającej z iraku wraz z kotem Kunkushem, który podczas burzliwej podróży gubi się. Czy odnajdzie najbliższych mu ludzi? Czy ktoś przyjdzie mu z pomocą? Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Okazuje się, że reportaż jest bardzo dobrą propozycją dla najmłodszych! Dzięki swojej realistycznej fabule naprawdę porusza i wciąga małego czytelnika, a jednocześnie uczy go wiele o otaczającym świecie i uwrażliwia. Julka, która jest bardzo czuła na krzywdę zwierząt i jest małą kociarą, mocno przeżyła tę opowieść! Na szczęście ma happy end, więc tym bardziej ją polubiła!
W serii "Poczytaj ze mną" znajdziemy więcej tytułów. trzeba przyznać, że wszystkie wyglądają bardzo zachęcająco! Podoba mi się, że Egmont zadbał o to, aby dzieci miały okazję już od najmłodszych lat poznawać różne gatunki literackie! To okazja do poszerzania literackich horyzontów i świetny "trening" przed nauką literatury w szkole!

Podobają cie się te książki? Sprawdź inne recenzje książek EGMONTU: Gdzie jest Dory?, Cuda wianki, Świerszczyk. Wielka księga.

1 komentarz:

  1. Córka bardzo lubi tę serię, dotychczasowe przeczytała już wszystkie :)

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola