Kiwi - leć nielocie, leć - gra zręcznościowa dla całej rodziny.

Kiwi to jeden z największych ptasich "oryginałów". Długi, ostry dziób, brak ogona, szczątkowe skrzydła i zabawna, krępa budowa ciała bez wątpienia wyróżniają go spośród innych ptaków! Wyróżnia go jednak przede wszystkim fakt, iż nie lata! W tej grze jednak ptaki kiwi latają jak szalone - dzięki graczom, którzy mają za zadanie umieścić je w skrzyni z owocami!Wydawnictwo Egmont proponuje prostą, a jednocześnie zabawną i emocjonującą grę zręcznościową Kiwi - leć nielocie, leć.  Pudełko zawiera żetony w 4 kolorach, elementy do złożenia katapult, elementy do złożenia planszy - skrzyni z owocami. Cały "montaż" jest bardzo prosty, a elementy z mocnej tektury.

Ptaszki przedstawione są na specjalnych żetonach w 4 kolorach - dla 4 graczy. Gra polega na "wrzuceniu" ptaszków za pomocą specjalnych katapult do skrzyni z owocami. Wygrywa ten, kto jako pierwszy umieści 4 ptaszki obok siebie tworząc kwadrat. Niby proste, ale ... Nasze nieloty dzięki katapultom zaczynają latać lepiej niż niejeden orzeł! Fruwają szybko i na różne strony, więc wcale nie jest tak łatwo umieścić je w skrzyni i to jeszcze obok siebie! Niezbędny jest refleks i zręczność! Komu uda się jako pierwszemu krzyczy oczywiście nic innego jak ... KIWI!!!!

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 5 do ... 105 lat :). Ta zabawa nie zna ograniczeń wiekowych! U nas z wystrzeliwaniem ptaszków z katapulty radzi sobie już 4-letni Szymon, a z chęcią bawimy się też ja i tata. To doskonała gra dla całej rodziny, szczególnie, kiedy akurat najmłodszym brakuje ochoty i cierpliwości do długich rozgrywek. Fajna alternatywa dla typowych planszówek!

Więcej o grze na stronie Egmontu: sklep.egmont.pl
Spodobała ci się gra? Sprawdź recenzje innych gier EGMONTU: Tata Miś,  Ratuj Króliczki i kolorowe Biedronki.

1 komentarz:

  1. Aneta Skierkowska21 września 2016 17:14

    Świetna propozycja! :) Akurat na te chłodne, jesienne wieczory. :)

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola