Ćwicz koncentrację z detektywem Motywem i Kapitanem Nauką!

Kapitan Nauka dba o wszechstronny rozwój naszych pociech! Wśród wielu edukacyjnych gier i zabaw pojawiła się niedawno nowość: "Koncentracja 100 zabaw z detektywem Motywem", czyli zestaw 100 zabaw wspomagających kształtowanie koncentracji u dzieci w wieku 6 - 9 lat. Oczywiście trafiła ona w nasze ręce, a właściwie w ręce Julki. Jesteście ciekawi, jak się sprawdziła?"Koncentracja 100 zabaw z detektywem Motywem"  to zestaw składający się z kart z zadaniami, książki  oraz flamastra.

W książce znajdziecie praktyczne informacje dla rodziców i porady psychologa na temat rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz kształcenia umiejętności skupienia się. Autorką książki jest Agnieszka Biela - psycholog, trenerka umiejętności społecznych, kreatywności i skutecznego uczenia się, pracuje z dziećmi i młodzieżą. 

Kart wykonane są z tworzywa, które umożliwia wielokrotne rozwiązywanie zadań i ścieranie. Pisak suchościeralny dołączony jest do zestawu. Nie posiada on gąbeczki, ale do zmazywania wystarczy zwykła chusteczka.


Zadania na kartach są bardzo różnorodne. Mamy tutaj rysowanie brakujących elementów lub części rysunku, łączenie w pary, rozwiązywanie sudoku, labirynty, rozszyfrowywanie tajnych wiadomości. Główka pracuje na pełnych obrotach! Łamigłówki zostały dopasowane do zdolności percepcyjnych dzieci w wieku 6-9 lat, ale są takie zadania, które daje radę rozwiązać także mój 4 latek. Podoba mi się fakt, że ćwiczenia rozwijają nie tylko koncentrację, ale i spostrzegawczość, zdolności manualne, rozwój grafomotoryczny i precyzję. Jeden zestaw zamknięty w poręcznym kartoniku z uchwytem, a tak wiele nauki przez zabawę!


Forma zabawki pozwala na zabranie jej w podróż i rozwiązywanie np. podczas długiej jazdy samochodem albo dołączenie do bagażu na rodzinne wakacje. Nie zajmuje wiele miejsca i jest bardzo poręczna. Wszystkie elementy są też wykonane bardzo estetycznie i solidnie. Karty na pewno szybko się nie zniszczą! Dzięki temu, że mogą być używane wielokrotnie, mogą przechodzić "z dziecka na dziecko", co u nas z pewnością będzie miało miejsce. 


Julka bardzo chętnie bawi się z detektywem Motywem, a mi się ta forma zabawy podoba, bo bawi i uczy jednocześnie. To doskonała pomoc dla uczniów klas I - III, szczególnie tych mających pewne problemy z koncentracją. 

Jak myślicie - spodobałaby się waszym dzieciakom?


2 komentarze:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola