Gdzie jest Dory? W książkach Egmontu!

Dzięki bajce "Gdzie jest Nemo?" z 2003 roku błazenki stały się najpopularniejszymi rybkami na świecie! Ta animacja produkcji Disney Pixar zawładnęła sercami dzieci i dorosłych (swoją drogą dostała też Oskara). W tym roku doczekaliśmy się kontynuacji tej świetnej bajki, jednak tym razem "główną rolę" gra  Dory - niebieska rybka cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej, która w części pierwszej bohatersko pomagała błazenkowi Marlinowi. Z okazji premiery bajki Wydawnictwo Egmont wydało trzy książki, które do niej nawiązują. Bajki jeszcze nie widzieliśmy, ale książki bardzo nam się spodobały!


Fabuła bajki "Gdzie jest Dory?" oparta jest na poszukiwaniach rodziców, których rybka zgubiła poprzez swoją przypadłość - zanik pamięci krótkotrwałej. Mgliste wspomnienia i przeczucia prowadzą do kalifornijskiego oceanarium, gdzie wraz z Marlinem i Nemo udaje się Dory. Czeka ich podróż pełna przygód i niełatwa walka o odzyskanie najbliższych Dory osób. Na szczęście spotkają na swojej drodze przyjaciół, którzy im pomogą! Czy Dory odnajdzie rodziców? Dowiecie się tego z bajki i z książek!

Wydawnictwo Egmont proponuje trzy książki nawiązujące do bajki "Gdzie jest Dory?". Dla każdego coś miłego, czyli jest w czym wybierać :). My mamy wszystkie i mimo, że historia w każdej z nich taka sama, to jednak różnią się między sobą. Moje dzieci nie mają zamiaru oddać żadnej z nich :).

"Gdzie jest Dory? Złota księga" to najbogatsze wydanie. Znajdziecie w nim szczegółowo opisaną historię niebieskiej rybki i jej poszukiwań rodziców oraz piękne, barwne ilustracje rodem z bajki. Książka jest pięknie wydana i liczy aż 96 stron.

DISNEY
Przekład: Adrianna Zabrzewska
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 205×285
Cena: 34,99 zł
Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat
Premiera: 8 czerwca 2016

"Gdzie jest Dory? Kocham ten film!"to skrócona wersja historii Dory i jej poszukiwań rodziców. Ilustracje powtarzają się względem "Złotej księgi", ale jest ich mniej, gdyż cała książka liczy 64 strony. Wersja idealna dla młodszych dzieci, które wolą krótsze czytanie.

DISNEY
Przekład: Adrianna Zabrzewska
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 205×285
Cena: 24,99 zł
Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat
Premiera: 8 czerwca 2016 r.

"Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy" wyróżnia się zeszytową formą, stronami przeznaczonymi do samodzielnego pokolorowania i zawartością kilkudziesięciu świetnych naklejek. Coś dla małych artystów! Spodobał się szczególnie Julce, która uwielbia kolorować i naklejać. Poza tymi "atrakcjami" w zeszycie również znajdziecie skróconą wersję historii filmowej.

DISNEY
Przekład: Małgorzata Fabianowska
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 240×330
Cena: 16,99 zł
Grupa docelowa: dzieci 3-7 lat
Premiera: 8 czerwca 2016 r.

Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie spośród tych propozycji! Zobaczcie sami:
Więcej o książkach na stronie wydawnictwa: www.egmont.pl.

3 komentarze:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola