'Czas czarodziej' i 'Klapu Klap' - książki o magii codzienności. [+KONKURS]

Wiesz, że w książce wcale nie potrzeba wróżek i smoków ani fabuły pełnej przygód, by zainteresować dziecko? Można przedstawić codzienność w taki sposób, aby stała się  dla małego czytelnika prawdziwie magiczna!

Udowadnia to Madalena Matoso w swoich książkach "Czas czarodziej" i "Klapu Klap" wydanych w Polsce nakładem Wydawnictwa Babaryba. Zobacz sam!Czas czarodziej


W każdej sekundzie coś w nas i wokół nas się zmienia. Wszystko to przez upływ CZASU. Nie widzimy go, nie możemy dotknąć, często o nim zapominamy i nie zdajemy sobie sprawy, jak jest ważny. A przecież on zmienia wszystko: od wyglądu, wieku, pogody czy smaku potraw po nasze relacje z innymi ludźmi, doświadczenie życiowe i poglądy. Czas - prawdziwy czarodziej.

Małemu dziecku trudno wytłumaczyć, czym jest czas i w jaki sposób upływa. Jako mama 4 - latka i 8 - latki codziennie słyszę pytania: "A kiedy to jest jutro?", "A ile razy muszę się wyspać, żebyśmy pojechali na wakacje?", "A za 5 minut to długo?". Dzieci rzadko też rozumieją, że czasami trzeba się pospieszyć albo na coś zaczekać. 

Madalena Matoso - portugalska pisarka - we współpracy z Isabel Minhos Martins w nietuzinkowy sposób pokazują dzieciom, czym jest czas i jakimi prawami się rządzi. To książka o przemijaniu, o czekaniu i porze na swoją kolej, o rośnięciu i zmniejszaniu się, o starzeniu się, o zmianie gustów i poglądów, o miłości wreszcie. A wszystko to związane jest nierozerwalnie z czasem. Krótki tekst ilustrują niebanalne, kolorowe obrazki, które ułatwiają zrozumienie treści. Klapu Klap

Otwierając tę książkę nie tylko zobaczysz, jak poruszają się postacie, ale też usłyszysz - w swojej wyobraźni -  różne DŹWIĘKI! Brzdękanie blaszanych talerzy, cmokanie typowe dla buziaków, czy "hahahaha" podczas beztroskiego śmiechu. Otwórz i zamknij, a dźwięk się powtórzy! Cyferki na każdej ze stron podpowiadają ci, ile razy masz to zrobić, ale przecież możesz otwierać i zamykać do woli! A przy tym nasłuchiwać (twoja wyobraźnia zagra z pewnością!) i powtarzać: brzdęk, plim plim, cmok cmok, fomflim! Dzięki tej książce stworzysz prawdziwą orkiestrę! Dobra zabawa gwarantowana!

Podobnie jak w przypadku "Czasu czarodzieja" autorka z na pozór zwyczajnych spraw takich jak pukanie do drzwi, przybijanie piątki czy buziaki tworzy zupełnie niepowtarzalną  książkę dla dzieci!

"Klapu Klap" Madaleny Matoso to książka interaktywna. (tak charakterystyczna dla Wydawnictwa Babryba, które właśnie za tego typu książki najbardziej kochamy). Będę szczera - nie nadaje się do czytania na dobranoc :). Za to będzie doskonałym sposobem na naukę poprawnej wymowy, pomocą w nauce liczenia i zabawą z rytmiką w tle! Wiele fajności w jednym!
Tytuł: Klapu Klap
Autor: Madalena Matoso
Wydawnictwo Babaryba
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Format: 22cm x26 cm
Strony: 40
Cena detaliczna: 29,90zł (w tym 5% VAT)Obie książki możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba:


KONKURS!
DZIĘKI WYDAWNICTWU BABARYBA MAM DLA WAS 1 EGZEMPLARZ KSIĄŻKI "KLAPU KLAP"! 

CHCESZ WYGRAĆ? KLIKAJ ----> KONKURS NA FACEBOOKU.

5 komentarzy:

 1. Aneta Skierkowska14 lipca 2016 13:59

  Interaktywne książeczki świetnie sprawdzają się również dla młodszych dzieciaków - niemowląt, a także juniorów. Myślę, że naszej 15 - miesięcznej córeczce powyższa książeczka przypadłaby do gustu. Tym bardziej jeszcze, że wydaje dźwięki. A to największa atrakcja i najlepsze wsparcie w rozwoju dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę w nauce mowy i poznawaniu otaczającej rzeczywistości. Już ją uwielbiam! :) Dlatego z miłą chęcią wezmę udział w konkursie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dźwięki słyszymy co prawda w wyobraźni albo kiedy sami je wydajemy idąc za ilustracjami i wyrazami dźwiękonaśladowczymi, ale to i tak nie zmienia faktu, że książeczka jest super :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomniałaś mi, że i za te książki musze się w końcu zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nam "Czas czarodziej" jakoś nie przypadł do gustu. Zamysł książeczki jest fajny, ale jakoś jej estetyka zupełnie nie w naszym guście.

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola