The best of 'Świerszczyk', czyli 'Świerszczyk. Wielka księga'.

Kto z nas nie zna "Świerszczyka"? To czasopismo naszego dzieciństwa, które mimo upływu lat wciąż kontynuuje swoją tradycję. Gazetowe wydanie pisma wychodzi niezmiennie ucząc i inspirując dzieci swoją bogatą treścią. Wydawnictwo Egmont postanowiło uczcić 70 - lecie istnienia pisma wydając w formie książkowej najpiękniejsze i najciekawsze wiersze, opowiadania i komiksy, która można było w "Świerszczyku" przez lata przeczytać. "Świerszczyk. Wielka księga" to wyjątkowa książka, która powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka!


Mam do "Świerszczyka" ogromny sentyment! Była to moja pierwsza "gazeta" i zbierałam jego numery wciąż wracając do historyjek, wierszy i komiksów oraz rozwiązując różnorakie zadania przygotowane przez twórców pisma specjalnie dla dzieci. Dziś pismo nadal wychodzi, jednak w mojej okolicy właściwie nie spotykam go w kioskach. Dlatego niezmiernie ucieszyła mnie książka "Świerszczyk. Wielka księga", która dzięki Wydawnictwu Egmont zagościła w naszej domowej biblioteczce i wzbogaciła ją swoją piękną, barwną formą i treścią!


Julka do tej pory "Świerszczyka" nie znała, ale dzięki tej książce polubiła go bardzo! Szczególnie do gustu przypadły jej przygody Kotka Mamrotka i przezabawne ilustracje, którymi są opatrzone. O jej fascynacji tym zbiorem twórczości najbardziej znanych autorów bez wątpienia może świadczyć fakt, że sama chętnie po tę książkę sięga i samodzielnie ją czyta. Na ogół woli, kiedy to ja czytam, a ona słucha. Tym razem ciekawość, o czym jest kolejna historyjka albo wiersz spotęgowana jeszcze kolorowymi, pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami jest tak silna, że chce je poznać jak najszybciej i czyta w każdej wolnej chwili.

Od innych książek dla dzieci odróżnia "Wielką księgę" zdecydowanie różnorodność - zarówno formy jak i treści!
 Ze świerszczem Bajetanem Hopsem dzieci na pewno nie będą się nudzić!
Tytuł: Świerszczyk. Wielka księga.
Seria wydawnicza Wielka księga
Wydawnictwo Egmont
Ilustrator opracowanie zbiorowe
Liczba stron 232

3 komentarze:

 1. Agata Wierzgacz16 czerwca 2016 18:52

  Świetna książeczka , u mojej Julci też pewnie byłaby na pierwszym miejscu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córcia w czytelni w bibliotece czyta Świerszczyka a tę Wielkę księgę warto mieć zwłaszcza ,że moja córa ostatnio sporo czyta;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam z dzieciństwa :) I jeszcze chyba taka gazetka "Miś" była :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola