Nauka przez zabawę dla najmłodszych od Wydawnictwa Niko.

Moje dzieci uwielbiają książeczki, dzięki którym można się uczyć przez zabawę. Labirynty, łączenie kropek, szukanie różnic, naklejanie naklejek czy pisanie po śladzie - Julka i Szymek uwielbiają to! Twoje dziecko też? W takim razie musisz poznać książeczki dla najmłodszych od Wydawnictwa Niko!


Wydawnictwo Niko dla przedszkolaków.


O książeczkach Wydawnictwa Niko pisałam wam już w poście Ucz się z Niko. Pokazywałam wam tam propozycje książek edukacyjnych dla dzieci z klas I - III. Dzisiaj pora na coś dla młodszych dzieciaczków. Chcę wam zaprezentować książki, które zauroczyły mojego czterolatka, ale właściwie i ośmioletnia Julka z chęcią się nimi bawi!

Książki z suchościeralnymi pisakami

Seria książeczek wielokrotnego użytku, do których dołączone są suchościeralne pisaki. Kartki są laminowane, dzięki czemu można niemal bez końca poprawiać po kropeczkach dokańczając różne rysunki i zmazywać gąbeczką. 

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-4 i 5-6 lat. Zabawa z suchościeralnym pisakiem pomaga ćwiczyć małą rączkę i przygotowywać ją do pisania literek. 

W serii znajdziesz wiele tytułów m.in. "Rysunki, rysuneczki Dinusia Gąbeczki" z rysunkami specjalnie dla chłopców czy "Zwierzaki Cudaki" i "Przygoda z literkami" (ta dodatkowo z naklejkami). Dwie ostatnie książeczki możesz wygrać w konkursie, który zorganizowałam na Facebooku: KONKURS Z MAGICZNYMI KSIĄŻECZKAMI OD NIKO.

Zabawy przedszkolaków

Książeczka, która szczególnie zainteresowała Szymka! 50 barwnych naklejek, które trzeba dopasować do zadań i przykleić w odpowiednich miejscach to jest coś, co z pewnością lubi każdy przedszkolak!

Do tego proste ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie, orientację przestrzenną, spostrzegawczość i sprawność manualną małych rączek.

Wspólna zabawa będzie doskonałą okazją do rozmów o otaczającym świecie i rozwijania wiedzy malucha!


 Zagadki Profesora Rozumka

To co prawda pozycja przeznaczona dla nieco starszych dzieci, bo w wieku 6 - 9 lat, aczkolwiek z racji tego, ze Julka ma lat 8, młodszy brat i za takie zadania się przy niej zabiera. Różnorodne łamigłówki rozwiązują wspólnie, a z wieloma np. szukaniem różnic mój czterolatek radzi sobie naprawdę świetnie!

Dodatkowym plusem książki są zawarte w niej naklejki.

W serii "Zagadki profesora Rozumka" ukazały się: "Zwierzyniec", "Bajkowe zagadki", "Zoo zagadki", "Łamigłówki".

Odkrywamy świat

Ta książeczka wypełniona jest zadaniami, które mają pomóc dziecku w wieku 5 - 6 lat odkryć otaczający je świat. 

Znajdziemy tu labirynty, łączenie kropek, układanie zdarzeń w kolejności chronologicznej, kolorowanki i przykłady prostych doświadczeń. 
Kolorowe obrazki i pytania, które autorka zadaje dzieciom przy okazji różnych zadań, pobudzają wyobraźnie i kreatywność.W ofercie Wydawnictwa Niko każdy znajdzie coś dla siebie!

Chcesz się przekonać?
Zajrzyj na: wydawnictwoniko.pl!


Nie zapomnij też wziąć udziału w konkursie, który znajdziesz na moim facebookowym profilu:3 komentarze:

 1. Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami sporego zestawu książeczek tego wydawnictwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki wydają się być świetne! Szkoda tylko, że mój Franio na nie jeszcze za mały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karina Twarkiewicz28 czerwca 2016 12:57

  to coś dla nas :) mój prawie trzyletni Kamil byłby prze szczęśliwy :) uciekam szybko na fb by wziąć udział w konkursie :) może uda nam się je wygrać na jego urodzinki które są za miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola