Naucz dziecko, że można inaczej [+ ubranka NATIVO KIDS]

Moje najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa to takie, w których wraz z rodzeństwem wspinam się na drzewa, biegam po łące, obserwuję żyjątka, zjeżdżam na foliowym worku wyproszonym u sąsiada (takim od nawozu) z wielkiej góry śniegu albo skaczę po snopkach słomy w stodole. Nie do końca jest jednak tak, że w moim dzieciństwie (lata 90.) technologia była nieobecna - Pegazus, Amiga, gra Rambo i "Czarodziejka z księżyca" potrafiły zawrócić w głowie, ale my po prostu woleliśmy inaczej...Zamiast gry w piłkę na podwórku - gra na PS4? Tak nie musi być!


Mówi się, że teraz to dzieci widzą tylko laptopy i tablety. W wielu artykułach rysuje się przed nami ponure wizje dzieci, które zamiast pograć w piłkę na podwórku wolą to robić na PS4, zamiast porysować patykiem na piasku wolą rysować palcem po tablecie, a zamiast wspiąć się na drzewo, wskoczyć na kolejny level w gierce na smartfonie. Narzekamy, że nasze dzieci to nie będą miały takich wspomnień z dzieciństwa, jak my, że zanikają podwórkowe zabawy, że dzieci nie chcą się ruszać i uprawiać sportu, że nie potrafią wymyślać zabaw na świeżym powietrzu, że nie lubią i nie szanują przyrody. Ja patrzę na moje dzieci i dzieci z mojego otoczenia i widzę, że nie wszystkie takie są i wiem, że nie wszystkie muszą takie się stać! Wierzę, że współczesne dzieci też mogą wybrać wyjście na podwórku, na łąkę i do lasu zamiast siedzenia w domu przed jakimś monitorem! Tylko trzeba im pokazać, że warto! 
A kto ma to zrobić, jeśli nie my, rodzice?

My woleliśmy inaczej! Dlaczego?

Zgoda - w czasach naszego dzieciństwa nie było aż tylu technologicznych pokus, co teraz, ale też nie możemy powiedzieć, że nie było ich w ogóle! Od Pegazusa też można się było uzależnić i znam przypadki nałogowych, młodocianych graczy. Jednak my mając wybór pomiędzy pójściem na podwórko a graniem w grę telewizyjną zazwyczaj po prostu wybieraliśmy to pierwsze. Dlaczego? Bo byliśmy przekonani, że ta opcja jest lepsza! A przekonanie bierze się po pierwsze z przykładu - ten dają w pierwszej kolejności rodzice pokazując i ucząc, jak fajnie można się bawić na świeżym powietrzu i jak wielką frajdę z tego czerpać, a po drugie z doświadczania - każda ciekawie spędzona chwila z dala od komputera upewnia w przekonaniu, że to lepszy sposób na wolny czas!

Naucz dziecko kochać ruch i przyrodę.

Powinniśmy sobie uświadomić, że to my, rodzice, pełnimy główną rolę w przekonaniu naszych dzieci do ruchu na świeżym powietrzu i zaszczepieniu w nich miłości do natury! Taką postawę trzeba kształtować już od najmłodszych lat poprzez spacery, zabawy w piaskownicy, wspólne rysowanie na piasku czy układanie wzorków z kamyków, wycieczki, a przede wszystkim czerpanie radości samemu z obcowania z przyrodą. Dziecko jest przecież naszym lustrem, wyczuwa nasze emocje i naśladuje nasze zachowania. Także widząc nas bez przerwy przywiązanych do smartfona i laptopa trudno, żeby nie zaczęło tego powielać... 

Dzieci i technologia? Nie jestem na nie!

To my odpowiadamy za to, jaką postawę wobec zdobyczy technologii wykształtuje w sobie dziecko. Ja jestem zdania, że nie ma sensu całkowicie go od nich odcinać, bo nie są złem wcielonym i umiejętnie używane niosą za sobą dużo dobrego - rozrywkę także! Sęk tkwi jednak w tym, byśmy pokazali dziecku, iż tablet czy gra komputerowa to tylko dodatki do rzeczywistości, które nie mogą być ważniejsze, niż prawdziwa zabawa i byśmy to my wyznaczali granice, w których dziecko może korzystać z komputera, smartfona czy tableta.

                                       Dziecko i przyroda? Duet doskonały!

Patrząc na moje pociechy widzę, że dziecko i przyroda to duet doskonały! Nie ma dnia bez biegania po podwórku, po przydomowym lesie czy położonych niedaleko łąkach. Najlepsza zabawa to budowanie bazy w lesie, obserwowanie skaczącej żabki czy turlanie się po świeżo skoszonej trawie. Oczywiście mieszkając na wsi mamy łatwiej, jeśli chodzi o bliskość z naturą, ale przecież w miastach też można bawić się inaczej, a nie tylko przed ekranem telewizora czy monitorem komputera. Są parki, place zabaw, ogrody zoologiczne czy rodzina na wsi. Korzystajmy z tego jak najczęściej! Uczmy dzieci, że obcując z przyrodą, przebywając na świeżym powietrzu, uprawiając sport rozwija się ciało i umysł. I nie zapomnijmy przekazać, że o otaczający nas świat trzeba dbać i szanować go. 

Jestem pewna, że nasze dzieci mogą mieć wspomnienia podobne do naszych i że te puste podwórka, o których tyle się mówi, to w przeważającej mierze wina nas, rodziców. Dbajmy o to, by nasze pociechy umiały wybrać taki sposób spędzania wolnego czasu, który jest najlepszy dla ich rozwoju!

Ja mam nadzieję, że Julia i Szymon będą za kilkanaście lat wspominać właśnie takie chwile, jak na zdjęciach...

Nativo Kids - wygodne i kreatywne ubranka dla dzieci.

Podobają wam się ubranka Julki i Szymka?
Zarówno T-shirty jak i spodenki są marki Nativo Kids.

Do kupienia tutaj:

Nativo Kids to polska marka tworząca ubranka dla dzieci: od t-shirtów i spodenek, przez bluzy, sweterki, jeansy i sukienki. Znajdziecie tu ciuszki na każdą okazję, a wszystkie są testowane bezpośrednio na dzieciach autorów, co daje gwarancję dopasowania ich do dziecięcych potrzeb i gustów.

Ubranka Nativo wyróżnia komfort noszenia - są elastyczne, miękkie, na gumce lub regulowane w pasie, przewiewne i kreatywność - w kolekcji znajdziemy wiele różnych fasonów, wzorów i kolorów, które można świetnie łączyć tworząc niepowtarzalne zestawy. 

W tych ciuszkach wasze pociechy będą z przyjemnością biegać po podwórku i szaleć podczas zabawy, jak też chodzić do szkoły czy na z wizytą na urodziny kolegi. A do tego ceny są na tyle przystępne, że za taką jakość warto je zapłacić bez mrugnięcia okiem.

Wypróbowane na Julce i Szymku! :)

Be comfy ....be trendy.... be fashion... be colorful... be NATIVO !!!Wraz z Nativo Kids przygotowaliśmy dla was fantastyczny konkurs, w którym do zdobycia jest jeden z 4 T-shirtów dla dziecka - sami wybieracie!

Klikajcie tutaj: ROZDANIE Z NATIVO i bierzcie udział!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola