Puzzle Little Genius - gimnastyka umysłu nie tylko dla dzieci!

Wasze dzieci lubią puzzle? Moje uwielbiają, szczególnie 4-letni Szymek! Zwyczajne jednowymiarowe puzzle są już jednak dla niego na tyle proste i znane, że szukam coraz to nowych, puzzlowych wariacji. Jedną z nich są puzzle piankowe Happy Cube Little Genius skonstruowane tak, że jest tylko jeen sposób, aby ułożyć z nich kostkę albo płaską powierzchnię. Niesamowita gimnastyka dla umysłu i to nie tylko dla dzieci!


Puzzle piankowe Little Genius (seria Happy) wykonane są z pianki drukowanej w różne obrazki. Każdy kolor - a w opakowaniu znajdziemy ich sześć - to sześć elementów. Ilustracje pogrupowane są według kategorii takich jak owoce, sport czy pojazdy - na każdym kolorze zamieszczone są obrazki z danej kategorii (np. na żółtych - pojazdy). Puzzle umieszczone są w ramkach, które także służą do ponownego - po wyjęciu elementów - ułożenia ich na płasko. Jeszcze lepsza zabawa zaczyna się natomiast wtedy, kiedy chcemy z elementów układanki ułożyć przestrzenną kostkę. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku istnieje tylko jeden sposób, który trzeba odkryć!

W nasze ręce trafiły puzzle Little Genius przeznaczone dla dzieci w wieku 3-7 lat. Przyznam się jednak szczerze, że zarówno ja jak i tata Julki i Szymka mieliśmy problem z ułożeniem puzzli za pierwszym podejściem :). Trzeba się nieźle nagłowić, żeby złożyć wszystkie kostki, a już złożenie kostek z różnych kolorów to prawdziwa gimnastyka dla umysłu!

Puzzle z serii Happy dają wiele możliwości zabawy i rozwoju: począwszy od ćwiczenia zdolności manualnych małych rączek, poprzez logiczne myślenie, aż po naukę kolorów i nazywania zjawisk, przedmiotów oraz czynności, z którymi związane są obrazki na elementach układanki.

Julka i Szymek byli zaskoczeni tą układanką. Z dużym zainteresowaniem próbowali układać konstrukcję 3D jak i płaską wersję puzzli. A jaka była duma i radość, kiedy udało się dopasować elementy!

Świetna propozycja dla dzieci lubiących tego typu zabawy, a może i te nieprzepadające za typowymi puzzlami, uda się dzięki puzzlom Happy przekonać do układania!Puzzle piankowe Happy występują w kilku wersjach i w kilku poziomach trudności:

- Smart Cube (dla najmłodszych dzieci)
- Little Genius (3-7 lat)
- Happy Cube ( w wieku 5 +)
- Profi Cube (zestaw trudny ww wieku 7 +)
- Marble Cube ( najtrudniejszy, 9 +)

Więcej dowiecie się o nich na stronie sklepu Mavero pod linkiem: piankowe puzzle Happy.


5 komentarzy:

 1. Agata Wierzgacz25 maja 2016 09:43

  A świetne puzzle , nie wiedziałam o ich istnieniu ;) coś ekstra dla mojej Julci :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aleksandra Greszczeszyn25 maja 2016 13:03

  Naprawdę dają ciekawe możliwości zabawy :). Coś oryginalnego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aleksandra Greszczeszyn25 maja 2016 13:04

  Ja dowiedziałam się dopiero dzięki sklepowi Mavero i teraz podaję informację dalej, bo warto :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Te puzzle przypominają mi takie pierwsze klocki "wafle". Mój syn długo się nimi bawił, jak był mały.
  A z innej beczki - przepiękny, ujmujący, promienny uśmiech ma Twoja córa :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola