'Księżniczka Jula, smok i rycerze niedorajdy', czyli bajka o równouprawnieniu.


Ten szeroki uśmiech na twarzy Julki pojawił się już po przeczytaniu tytułu nowej książki. No bo które dziecko nie byłoby podekscytowane faktem, ze bohater bajki ma na imię tak samo jak ono :)?
Jak się okazało, treść też małej czytelniczki nie rozczarowała. Książka "Księżniczka Jula, smok i rycerze niedorajdy" zasługuje na miano współczesnej bajki!

W tej historii jest wszystko, co powinno być w klasycznej bajce: księżniczka, królestwo, smok i rycerze, a także fantazja i niezwykle barwny świat ukazany na wspaniałych ilustracjach. Nie jest to jednak zwyczajna bajka, bo rycerze okazują się w niej fajtłapami, a księżniczka nie ma zamiaru biernie czekać aż któryś zdobędzie jej rękę wygrywając ze smokiem, tylko bierze sprawy w swoje ręce i ... udowadnia, że dziewczyny też są pomysłowe, sprytne i zaradne, a smoka można pokonać niekoniecznie siłą!

Steven Lenton stworzył współczesną bajkę o równouprawnieniu i byciu sobą. Taki właśnie morał płynie z tej historii: warto być sobą, wierzyć we własne siły  i  wiedzieć, że siła fizyczna wcale nie jest najważniejsza w rozwiązywaniu różnorakich problemów! Przyznać trzeba, że to bardzo aktualne przesłanie, które powinna wziąć sobie do serca nie tylko każda dziewczynka, ale i chłopiec!

Fabuła nie jest pretensjonalna i nie powiela typowych bajek. Książka zaskakuje zarówno treścią jak i lekką , humorystyczną, wierszowaną formą, a zabawne, kolorowe ilustracje dopełniają całości.

Mojej ośmiolatce bardzo spodobała się ta historia. Nie tylko dlatego, że ma takie samo imię jak główna bohaterka, ale też dlatego, że ma z nią wiele wspólnego. Też jest rezolutną dziewczynką, która zawsze ma swoje zdanie. Pozytywne przesłanie bajki i ukazany w niej barwny świat, przemówił do wyobraźni i serduszka Julki. Z pewnością przemówi też  do wielu innych małych czytelników!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.
Kupicie ją na stronie wydawnictwa: www.zielonasowa.plTytuł:"Księżniczka Jula, smok i rycerze niedorjady."
Autor: Steven Lenton
Data wydania: 2016
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola