Książka, z którą twoje dziecko będzie chciało zasypiać.

Myślicie, że najlepszy do zasypiania jest miś? Ewentualnie bajka czytana na dobranoc? Wydawnictwo Babaryba udowadnia, że najlepsza jest książka, ale wcale nie z bajkami! "Zaśnij ze mną" to książka - przyjaciółka, która pomaga tworzyć wieczorny rytuał zasypiania, budować poczucie bezpieczeństwa u maluszka i daje mu ważne przy nauce samodzielnego zasypiania, poczucie kontroli nad sytuacją.


To niesamowite, że tak prosta, minimalistyczna książka, może nieść ze sobą tak wiele dobrego! "Zaśnij ze mną" to kartonówka autorstwa Vincenta Bourgeau & Cedrica Ramadiera. 

Książka utrzymana jest w kolorach białym i niebieskim, co moim zdaniem nie jest bez znaczenia, bo subtelny, dosyć jednolity dizajn, pozwala wyciszyć się maluszkowi przed snem. Niebieski uspokaja. Nie ma tu natłoku ilustracji, a tekstu też jest malutko. Jedna strona stanowi "twarz" książeczki, natomiast druga poświęcona jest na tekst wypowiadany przez uroczego, różowego stworka przypominającego naszego Plastusia. 
Autorzy nadali książce ludzkie (dziecięce) cechy: a więc książka jest śpiąca i zaczynają kleić jej się oczka, chce jednak posłuchać bajeczki przed snem, musi zrobić siusiu i umyć zęby, a na koniec jeszcze dostać słodkiego buziaka. Zupełnie jak kilkulatek, prawda?

Czytając tę książeczkę wieczorową porą, usypiamy maluszka  równocześnie z tym, jak to on usypia książeczkę. Patrząc na ziewającą i mrużącą oczka książkę, dziecko ma poczucie, że proces zasypiania, jest w gruncie rzeczy przyjemnym, pełnym bliskości i czułości rytuałem. Jednocześnie "sprawowanie kontroli" nad książką sprawia, że czuję się ono na tyle duże, aby rzeczywiście poradzić sobie z samodzielnym zasypianiem. 

Doskonała pomoc w chwilach, kiedy malec nie chce spać we własnym łóżeczku, ma swoje małe, nocne strachy czy buntuje się przed pójściem spać o odpowiedniej godzinie!Polecamy wszystkim rodzicom dzieciaczków w wieku 1-5 lat! Całkiem możliwe, że dzięki "Zaśnij ze mną!" wasze problemy z usypianiem malucha nareszcie się skończą!


Więcej o książce przeczytacie na stronie wydawnictwa: babaryba.shoparena.pl.Tytuł: ZAŚNIJ ZE MNĄ

Autorzy: Vincent Bourgeau & Cedric Ramadier

Wydawnictwo: Babaryba

książka kartonikowa 

Format:165 x 216 mm

Liczba stron: 18

Język wydania: polski

1 komentarz:

  1. My kochamy książki. Czasami zastanawiam się czy nie kupuję ich zbyt dużo dla moich dzieci. Syn ma dopiero dwa latka ale mam wrażenie, że bez tego naszego wspólnego czytania było by nudno.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola