'Dobre zachowanie' - nowa seria książeczek o Fenku. [+KONKURS]

To już trzecia seria przygód sympatycznego Fenka i jego kolegi kotka Maksia. Historyjki z przesłaniem kierowane są do kilkulatków, ich rodziców i opiekunów. Najpierw były "Pory roku", potem "bezpieczeństwo", a teraz czas na "Dobre zachowanie".


"Przygody Fenka" to książeczki o małym "chłopcu" (a raczej zwierzaczku) Fenku i sytuacjach, które spotykają go na co dzień. Autorzy poruszają kwestie ważne dla rozwoju każdego kilkulatka w przystępnej i atrakcyjnej dla niego formie. Autorką tekstów jest Magdalena Gruca, natomiast kolorowe ilustracje tworzy Ewa Zontek, a dodatkowo przy tworzeniu książeczek pracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin, dzięki czemu książki są dostosowane do wieku, możliwości odbiorczych, zainteresowań i tempa rozwoju kilkuletnich dzieci.Najnowsza seria "Dobre zachowanie" to cztery książeczki: 
- "Czekam na swoją kolej"
- "Potrafię się dzielić"
- "Sprzątam po zabawie"
- "Nie wszystko mogę mieć"

Prawda, że spotykacie się z tymi zagadnieniami każdego dnia wychowując kilkulatka? Te książeczki pomogą wam wyjaśnić malcowi, że nie wszystkie zabawki w sklepie może dostać, a po skończonej zabawie trzeba poukładać klocki i misie. Na podstawie doświadczeń Fenka opisanych w książkach, można wytłumaczyć problematyczne kwestie o wiele łatwiej i przedyskutować zachowanie malca. Przykład - choćby książkowy - zawsze działa lepiej, niż kolejne "nie" wypowiedziane przez rodzica! Tutaj każda historyjka pokazana jest z perspektywy małego dziecka, które nie zawsze jest świadome konsekwencji swojego zachowania i po prostu uczy się na swoich błędach. Dzięki takim książeczkom, możemy pomóc swoim malcom tych błędów uniknąć i uczyć się dobrego zachowania na przykładzie Fenka.

Ilustracje w książeczkach są bardzo kolorowe i przyjazne. Bohaterowie stworzeni są tak, że budzą sympatię i są charakterystyczni. Mimo, że w książeczkach występują zwierzątka, maluch bez problemu może się z nimi identyfikować, gdyż nadano im typowo ludzkie cechy.

Wspaniałym dodatkiem do książek są pacynki i maskotki Fenka i jego przyjaciela Kotka Maksia, które można kupić razem z książkami.
Co ważne, seria książeczek o Fenku jest całkowicie bezpieczna, czyli pozbawiona przemocy! Sami wiecie, że dzisiaj nie jest to wcale takie oczywiste. Bajki czy książki przeznaczone dla dzieci niekiedy aż kipią od przemocy. Fenek jest inny! Te książeczki dają gwarancję, że pokazujemy dziecku pozytywne wzorce!Dzięki współpracy z ekspertami z różnych dziedzin, "Przygody Fenka"niosą wiele wartości dyaktycznych:
*  Na każdej stronie znajdziemy pytanie do tekstu lub ilustracji sprawdzające zrozumienie treści przez dziecko i utrwalające wiadomości.
*"Przygody Fenka" to nie tylko nauka określonych zachowań i przyswajanie wartości, ale też możliwość nauki kolorów, cyfr, stosunków przestrzennych, figur geometrycznych i innych umiejetności potrzebnych kilkulatkowi.
*Książki. wzbogacone zostały również wyrazami o czytania globalnego (zaznaczone w tekście na czerwono).
* Na końcu każdej książeczki znajdziemy praktyczne i ciekawe wskazówki i rady np. fajne sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem.
Więcej o "Przygodach Fenka" przeczytacie na fenkowej stronie, a także dowiecie się na facebookowym profilu.

Możecie przeczytać też moje poprzednie recenzje: Przygody Fenka bawią i uczą. oraz Nowa seria książeczek z przygodami Fenka.

KONKURS!

Wraz z Wydawnictwem Sobik zapraszamy was do udziału w konkursie, w którym
możecie zdobyć 1 z 3 zestawów książeczek o Fenku z serii "Dobre zachowanie".

Dodatkowo jedna osoba otrzyma oprócz książeczek uroczą pacynkę Fenka!

WYNIKI KONKURSU!

I MIEJSCE - PACYNKĘ FENKA I 4 KSIĄŻECZKI OTRZYMUJE...

Agnieszka Ciemińska

II MIEJSCE - 4 KSIĄŻECZKI WĘDRUJĄ DO...

Iwony Nowak

III MIEJSCE - 4 KSIĄŻECZKI DOSTAJE...

Agnieszka Muszalska

Wszystkie zdjęcia były piękne! Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Poproszę o adresy na: wokoldzieciblog@gmail.comREGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest blog wokoldzieci.pl, natomiast partnerem i fundatorem nagród wydawnictwo Sobik.
Nagrody w konkursie:
I pacynka Fenka i zestaw 4 książek z serii "Dobre zachowanie"
II Zestaw 4 książek z serii "Dobre zachowanie"
III Zestaw 4 książek z serii "Dobre zachowanie"

2. Zadaniem uczestników jest zamieszczenie pod plakatem konkursowym na Facebooku, zdjęcia dziecka/dzieci z ulubioną maskotką.

Dodatkowo można:
- polubić Wokół Dzieci i Przygody Fenka na Facebooku
- polubić i udostępnić plakat konkursowy
- zaprosić znajomych

3. Każdy uczestnik może zamieścić jedno zdjęcie lub kolaż obrazujący temat konkursu.

4. Zdjęcia nie mogą brać udziału w innych konkursach.

5. Uczestnik przesyłając zdjęcie oświadcza, że ma do niego prawa autorskie.

6. Konkurs trwa w dniach: 2.05. - 9.05.2016 włącznie, a wyniki zostaną ogłoszone w tym poście do 3 dni od zakończenia konkursu i udostępnione na Facebooku.

7. Laureatów wybiera autorka bloga wokoldzieci.pl. Wybór jest subiektywny.

8. Na dane laureatów czekamy 3 dni od ogłoszenia wyników. Należy je przesłać na adres: wokoldzieciblog@gmail.com lub we wiadomości prywatnej na Facebooku.

9. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

10. Wysyłka nagród po stronie partnera konkursu - tylko na terenie Polski.

11. Facebook nie jest w żaden sposób związany z organizacją tego konkursu.


MIŁEJ ZABAWY :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola