Układanka dla małych rączek - 'Wśród zwierząt' Epidexis.

Szymek uwielbia puzzle! Zaczynał od dużych elementów, a obecnie z powodzeniem układa już układanki złożone z kilkudziesięciu małych puzzli. Szalenie mnie jego pasja cieszy, gdyż zalety układanek są nie do przecenienia: fantastycznie kształtują zdolności manualne, rozwijają koncentrację i cierpliwość. Wydawnictwo Epidexis proponuje układankę "Wśród zwierząt", która jest idealna właśnie dla najmłodszych dzieci zaczynających swoją przygodę z puzzlami.


Układanka "Wśród zwierząt" przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. Świetnie będzie sobie z nią radził już dwulatek! Zadaniem maluszka jest układanie postaci zwierząt z czterech kwadratowych elementów. Układanka zawiera 48 jednostronnych kartoników z fragmentami obrazków, a więc malec może ułożyć aż 12 obrazków! Dodatkowym elementem są ramki, w których umieszczone są zwierzątka na obrazkach - po prawidłowym ułożeniu obok siebie kartoników, powinny utworzyć zamknięty wzór.

Ta prosta układanka jest doskonałym treningiem zdolności manualnych: pomaga ćwiczyć małą motorykę i sprawność małych rączek. Oprócz tego rozwija koncentrację, spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz uczy samokontroli, a wszystko to przez zabawę! 

Dzięki temu, że obrazki przedstawiają znane wszystkim zwierzątka, najmłodsze dzieci mogą podczas układania nauczyć się je nazywać, naśladować ich odgłosy czy określać ich kolory, a nieco starsze z pewnością z zaciekawieniem posłuchają o ich zwyczajach i życiu w lesie, na łące czy w gospodarstwie. Wspólne układanie to doskonała okazja do rozmów o świecie zwierząt!


Szymek, mimo że układa już bardziej skomplikowane puzzle, zainteresował się układanką. Jest ona w innej formie niż te układane przez niego dotychczas, gdyż elementy nie mają formy puzzli, a kwadracików. W związku z czym ułożenie obrazków odbywa się tutaj nieco inaczej niż w tradycyjnych puzzlach. Nie wystarczy wcisnąć elementu w odpowiednie miejsce, należy delikatnie i cierpliwie ułożyć kwadraciki obok siebie tak, aby były idealnie równo. Dopiero wtedy obrazek będzie wyglądał tak jak powinien, a ramka dookoła niego stworzy zamkniętą całość. To wymaga dużego skupienia i sprawności rączek. Mnie również się taka forma układanki bardzo podoba! Widzę, jak Szymon się koncentruje i z jakim zadowoleniem ogląda efekty swojej pracy.Układanka występuje w dwóch wariantach: "Wśród zwierząt"i "Na straganie", 48 kartonowych elementów tworzących 12 obrazków umieszczonych jest w kolorowym pudełeczku. 

Więcej o układance przeczytacie na stronie wydawnictwa Epidexis a już za kilka dni będzie ona do zdobycia w organizowanym wspólnie konkursie!
 Nie możecie tego przegapić!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola