'Pokalane poczęcia' - o trudnej drodze do macierzyństwa.

Ciąża kojarzy nam się z pięknym, wręcz wzniosłym momentem w życiu kobiety. Nie bez kozery mówi się stan błogosławiony. Jednak teoria i wyobrażenia sobie, a życie sobie i nie zawsze zarówno poczęcie dziecka jak i ciąża są proste i cudowne. Natalia Rogińska przedstawia w swojej książce "Pokalane poczęcia" historie kilku kobiet, z których każda odbiega od powszechnie akceptowanych schematów w sferze pojawienia się w życiu dziecka. Może odnajdziesz w którejś z nich cząstkę siebie? 


Na pierwszych kartach książki przenosimy się do różowego gabinetu, gdzie dr Ireneusz przyjmuje swoje pacjentki. Nakreśla nam portret każdej z nich z typową męską bezpośredniością  i ginekologiczną wnikliwością. W miarę czytania poznajemy Gretę, Honoratę, Adrianę, Michalinę, Agatę i Beatę coraz lepiej i przenosimy w ich światy, które są od siebie diametralnie różne. Autorka ukazuje nam bohaterki w TYM SAMYM momencie życia, jakim jest ciąża i starania o dziecko, ale nie jest to moment TAKI SAM. Dla każdej z kobiet poczęcie dziecka i ciąża oznaczają coś innego i żadna nie przypomina wizji ciąży z naszych wyobrażeń ani tej serwowanej nam przez kobiecą prasę czy telewizję. Tu nie ma uśmiechu na twarzy i głaskania okrągłego brzuszka z błogością. Tu są problemy.

Poznajemy ból niepłodności i straty dziecka, stajemy przed dylematem aborcji, próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tak jak jedna z bohaterek byłybyśmy w stanie realizować marzenie ukochanego o wyjątkowo licznej rodzinie. Okazuje się, że do tanga wcale nie potrzeba dwojga, a przynajmniej przyszły tata nie musi wiedzieć o planach przyszłej mamy, a czasami też wystarczy probówka...  Mimo burzliwych kolei losów bohaterek, łączy je wspólny mianownik - wydają na świat nowe życie, a ono zawsze jest początkiem czegoś dobrego...

Natalia Rogińska odważnie podejmuje w tej książce właściwie same tematy tabu i robi to w taki sposób, że nie tylko chce się czytać, ale i na te trudne tematy rozmawiać!
Książka wciąga i skłania do refleksji. Temat, a właściwie tematy są szalenie aktualne i budzą emocje. Najlepiej świadczy o tym burza, jaką wywołał projekt nowej ustawy antyaborcyjnej. Warto przeczytać tę książkę a potem brać przykład z autorki i rozmawiać nie bojąc się tych trudnych tematów.

POLECAM!

"Pokalane poczęcia" autorstwa Natalii Rogińskiej ukazały się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w serii "Kobiety to czytają!".

Więcej informacji o książce tutaj ---->Pokalane poczęcia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola