Odkryj na nowo 'Tajemniczy ogród'.

 "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett odkryłam będąc w II klasie podstawówki. Do dzisiaj przechowuję książkę, którą dostałam za wyniki w nauce na zakończenie roku szkolnego. Przeczytałam ją zaraz na początku wakacji i ... zakochałam się w tym cudownym ogrodzie, pokochałam też bohaterów: Mary, Colina i Dicka. Dlatego z ogromną przyjemnością zagłębiłam się w tę historię raz jeszcze dzięki wydawnictwu Znak Emotikon i nowemu wydaniu tej klasyki literatury dziecięcej. 


Mary Lennox zostaje osiercona wskutek epidemii cholery i z egzotycznych Indii trafia do mrocznego domu wuja w Anglii. Dziewczynka jest zbuntowana i samotna. Nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a przebiegła i złośliwa opiekunka pani Medlock z przyjemnością to utrudnia. Na szczęście Mary odkrywa furtkę do Tajemniczego Ogrodu, który zmienia życie jej, chorego Colina i wszystkich zamieszkujących posiadłość Misselthwaite Manor. Któż nie zna tej historii? Jeśli jeszcze jej nie znacie, nowe wydanie "Tajemniczego ogrodu" jest idealnym pretekstem, by ją poznać, a jeśli poznaliście podobnie jak ja w dzieciństwie, z pewnością na nowo odkryjecie przyjemność "odwiedzenia go" dzięki tej książce!

Nie wiedziałam, że wiele lat później powstała kontynuacja tego bestselleru literatury dziecięcej. Holly Webb ze wspaniałą płynnością i kunsztem pisarskim przedstawia młodym czytelnikom dalsze losy domu Cravenów i ogrodu. Emmie, podobnie jak kiedyś Mary - osierocona, znajduje w Tajemniczym Ogrodzie wybawienie od samotności i dzięki niemu odmienia swoje życie. Magia ogrodu cały czas istniej! Mimo, że już dawno nie jestem dzieckiem, przeczytałam "Powrót do tajemniczego ogrodu z ogromną przyjemnością! To jedna z tych książek, od których trudno się oderwać, nawet mimo upływu lat!

***

Obie książki zostały pięknie wydane i opatrzone barwnymi okładkami. Więcej przeczytacie o nich na stronie wydawnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola