Gra 'Tata Miś', czyli wykąp niedźwiadki!

 Lubicie planszówki? My bardzo! Ale zdecydowanie bardziej niż te tradycyjne typu Chińczyk wolimy bardziej oryginalne i zaskakujące ciekawą formą oraz wyglądem. Taka właśnie jest gra "Tata Miś" od Wydawnictwa Egmont, a co najważniejsze nadaje się już dla dzieci w wieku 3 lat! Gramy więc w nią całą rodzinką! 


"Tata miś" to gra polegająca na doprowadzeniu niesfornych niedźwiadków do balii z wodą. Misiowe dzieciaczki pobrudziły się bowiem farbą i każde z nich jest w innym kolorze: żółtym, różowym, niebieskim, zielonym, brązowym i czerwonym. Bielutki jak śnieg tata zarządza wobec tego kąpiel, a jako że balia znajduje się na lodowej krze na samym końcu "lodowej dróżki", misie muszę przebiec wszystkie kry, aby do niej dotrzeć.

Plansza nie wygląda jak przy typowej planszówce - tym razem są to kry, która można układać według własnego widziMISIĘ tak, aby na końca znalazła się ta z wanną. Mamy także dwie kry, które są popękane i misiek, który na takiej stanie, musi troszkę poczekać na to, by znów ruszyć w drogę (czyli gracz traci kolejkę). O tym, o ile pól będziemy się przesuwać decydują specjalne kostki, na których namalowane są kry.Zabawa polega też na tym, że gracz sam decyduje, na ile zaryzykuje "spotkanie" z popękaną krą.

Gra przeznaczona jest już dla dzieci od 3 roku życia i nic dziwnego, bowiem jest to dość prosta i szybka rozgrywka, aczkolwiek nie pozbawiona emocji! Można w nią jednak grać całą rodziną, szczególnie, że miśków jest aż sześć. Jak zauważył mój mąż, dla starszych dzieci można dorobić kry z kartonu i przedłużyć zabawę! Moim zdaniem to świetny pomysł!

U nas od początku "Tata Miś" zrobił furorę. Gra spodobała się szczególnie Szymkowi, co przemawia za tym, iż rzeczywiście nadaje się już dla takich maluchów. Synek mógłby w nią grać kilka razy dziennie i często rzeczywiście tak gramy :). 


Warto zwrócić uwagę na piękne wykonanie elementów gry: misie są drewniane i dość duże dla małych rączek, kostki także wykonane z drewna, a kry z bardzo twardego kartonu. Wszystko zamknięte w niedużym, kartonowym pudełku wraz z instrukcją.

Gra była nominowana do prestiżowej nagrody Kinderspiel des Jahres.

"Tatę Misia" możecie zobaczyć i kupić w sklepie Wydawnictwa Egmont.

Koniecznie zobaczcie też inne, recenzowane przez nas gry od Egmontu:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola