Gra strategiczna Tres - coś więcej niż kółko i krzyżyk.

Kto z was nie zna popularnej gry w kółko i krzyżyk? Wydawnictwo Epidexis proponuje grę nawiązującą do tej popularnej zabawy. TRES to gra strategiczna, która polega na układaniu przez graczy krążków na umieszczone na podstawce drążki tak, aby utworzyły linię poziomą, pionową bądź ukośną. Ten, kto zrobi to najszybciej - wygrywa! Oczywiście blokowanie przeciwnika jak najbardziej wskazane!


Gra Tres wykonana jest w całości z drewna. Na drewnianej podstawce umieszczono 9 drążków, na które gracze nakładają żółte i czerwone krążki. Zestaw zawiera 24 krążki - po 12 z każdego koloru. Barwy żółta i czerwona niejako zastępują kształty kółka i krzyżyka rysowane niegdyś na papierze. Do gry dołączona jest także instrukcja. Gra zamknięta jest w drewnianym, rozsuwanym pudełku o wymiarach 145 x 145 x 90 mm.


Bardzo estetyczne wykonanie to niewątpliwie duży plus tej zabawki! Drewno to niezwykle wdzięczne tworzywo, co widać i tym razem. Nie musimy się bać, że coś zostanie rozdarte czy zgniecione przez małe rączki. Zarówno elementy gry jak i pudełko są bardzo solidne i trwałe, dzięki czemu zabawka posłuży z pewnością na lata. Jak to często bywa w przypadku drewnianych zabawek i tutaj nie mogę się oprzeć wrażeniom estetycznym - kółeczka w żywych kolorach wyglądają po prostu pięknie w połączeniu z kolorem drewna. Tres będzie nie tylko świetną zabawą, ale i ozdobą dziecięcego pokoju.


Cala zabawa polega na tym, aby jak najszybciej ułożyć swoje krążki w jednej linii. Układamy poziomo, pionowo i na ukos, także możliwości jest więcej niż w tradycyjnej grze w kółko i krzyżyk.Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie punkt. Gracze oczywiście powinni nawzajem blokować swoje ruchy, aby uniemożliwiać sobie nawzajem ułożenie linii. 

Tres to gra, która wspaniale ćwiczy koncentrację uwagi, myślenie logiczne i strategiczne. Oczywiście często kilkulatek jeszcze nie wie, że planując ułożenie danego krążka, tworzy swoją pierwszą strategię, ale już zaczyna wyrabiać w sobie tę zdolność! Ponadto elementy są bezpieczne nawet dla 2-3 latka, który może świetnie ćwiczyć zdolności manualne nakładając krążki na drążki, nawet nie rozumiejąc zasad gry. 

U nas gra Tres stała się prawdziwym hitem. Grają w nią dzieciaki (i to nawet 4-latki) i gramy my, rodzice. Rozgrywka jest krótka, ale jakże emocjonująca!

Możecie o niej poczytać na stronie wydawnictwa: www.pus.pl.

***

Koniecznie zobaczcie też recenzje domina SAMO ---> KLIK,  Liczmanów Gracjana ---> KLIK oraz Wyprawki Przedszkolaka PUS ---> KLIK.


Już niedługo GRĘ TRES oraz inne zabawki od wydawnictwa EPIDEXIS będziecie mogli wygrać w organizowanym przeze mnie konkursie! 
Bacznie śledźcie bloga i mój facebookowy profil, żeby nie przegapić takiej okazji!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola