Dzieci w sieci? Tylko z tą książką!

Nie da się "uchronić" dzieci przed technologią, przed telewizją, telefonami komórkowymi i Internetem. I chronić nie trzeba. Trzeba je uczyć mądrze z tych zdobyczy cywilizacji korzystać! Takie jest moje zdanie i nie tylko moje, bo tego samego zdania jest z pewnością Zofia Staniszewska, autorka książki "Dzieci w sieci dobrych manier". Moim zdaniem to pozycja niezbędna w biblioteczce każdego współczesnego dziecka i rodzica.


"Dzieci w sieci dobrych manier" wydane nakładem Wydawnictwa Debit to netykieta dla najmłodszych w pigułce. Nie jest to jednak zbiór sztywnych zasad, jak należy się zachować korzystając z Internetu czy komórki, ale przekazane na przykładzie przystępnie napisanych, mądrych a i wesołych historyjek, w których głównymi bohaterami są dzieci. Świetny pretekst do rozmów na temat, czy można korzystać z telefonu w miejscach publicznych, słuchać mp3 podczas lekcji czy założyć profil na facebooku będąc dzieckiem. Dodatkowo autorka wyjaśnia najważniejsze związane z wirtualnym światem pojęcia, a w specjalnych, żółtych ramkach na końcu każdego opowiadania przypomina najważniejsze zasady zachowania.  Co ważne, książka porusza także bardzo istotny temat cyberprzemocy, która często dotyka dzieci i może prowadzić do bardzo poważnych problemów! Książeczka wzbogacona jest o test na damę i dżentelmena, który pozwoli sprawdzić zdobytą dzięki niej wiedzę, 10 porad dla rodziców oraz bardzo przydatną umowę o Internecie.


Julka jest już w wieku, w którym zaczyna się przygoda z wirtualnym światem. Jeszcze nie Facebook czy pisanie maili, ale już gry, oglądanie bajek a i pytania o to, jak korzystają z Internetu rodzice. Dlatego ta pozycja jest u nas bardzo na czasie i spotyka się z dużym zainteresowaniem córki. Polecam również wam - szczególnie jeśli macie dzieci w wieku szkolnym. W tym wieku warto już bowiem zapoznać dzieci z szeroko pojętą netykietą, abyśmy potem nie musieli chować wi-fi czy odbierać mp3 u pana dyrektora.


Więcej o książce przeczytacie tutaj: KLIK KLIK. Zaglądajcie też na facebookowy profilw wydawnictwa!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola