'Dlaczego żyrafa ma długą szyję?' - ojciec Knabit opowiada o zwierzętach.

Nie ma chyba dziecka, które nie interesowałoby się fascynującym, często zaskakującym światem zwierząt! Zaczyna się już u kilkumiesięcznych dzieci, które z zainteresowaniem łapią za oklapnięte uszka domowego psiaka, potem zaczynają naśladować odgłosy krówki czy kury, a  im dziecko starsze, tym zazwyczaj głód wiedzy o zwierzętach większy. Dlatego uważam, że nigdy dość książeczek na ten temat! "Dlaczego żyrafa ma długą szyję?" o. Knabita jest właśnie taką propozycją dla najmłodszych."Dlaczego żyrafa ma długą szyję?" to książeczka pełna pozytywnych rozważań o zwierzętach. Ojciec Leon Knabit - autor książki - w niezwykle ciepły sposób opowiada małym czytelnikom o swoich spotkaniach z pająkami, psami, a nawet egzotycznymi żyrafami i zebrami. 

Sposób, w jaki napisana jest ta książeczka przypomina mi wspaniałego ks. Jana Twardowskiego. Język prosty, ale jednocześnie melodyjny jak poezja. Szczerze,  od serca, nie na siłę. Nie określiłabym tej książeczki mianem "encyklopedia". Daleka jest od regułkowej wiedzy. To raczej opowieść kogoś, kto zachwyca się światem zwierząt i tym zachwytem "zaraża". Dużo w książeczce poczucia humoru, dystansu i swoistego uśmiechu do świata. Czytając ją dziecku na pewno spotkamy się z wieloma pytaniami i jest ona doskonałą okazją, by wiedzę o zwierzętach dalej w dziecku rozwijać.
Trzeba przyznać obiektywnie, że wadą książki może być fakt, iż jest ona skierowana przede wszystkim do wierzących. Może brzmi to dziwnie, kiedy ma się na myśli książeczkę dla dzieci, ale kilka razy w tekście pojawia się stwierdzenie, iż wszystkie te cuda świata zwierząt, stworzył Bóg. Wydaje mi się, że odbiór książeczki może być pod tym względem różny, ale my jesteśmy akurat w grupie, której to nie przeszkadza.

Ilustracje w dobie graficznych szaleństw nie są może zbyt oryginalne, ale ładne i oddające nastrój książki. Dzieciom szczególnie spodobały się te z psiakami i musiałam nawet podobne rysować ;).

Więcej o książce przeczytacie na stronie wydawnictwa Esprit.

Wydawnictwo Esprit zaprasza na konkurs związany z książką "Dlaczego żyrafa ma długą szyję?":


Konkurs z Żyrafą Klarą i Ojcem Leonem Knabitem dla najmłodszych!

Wydawnictwo Esprit zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Jestem przyjacielem zwierząt!”. Do wygrania egzemplarze książki "Dlaczego żyrafa ma długą szyję?" autorstwa o. Leona Knabita z podpisami samego Ojca Leona i... Żyrafy Klary!
Mały Czytelniku! Czy rozczulasz się na widok małego żuczka albo górskiego niedźwiadka? Czy przez całą zimę usychasz z tęsknoty za pięknymi bocianami? Może najlepiej czujesz się 
w towarzystwie swojego kudłatego psa lub kota? Albo uwielbiasz prowadzić długie rozmowy z mądralińską papugą?

Jeśli jesteś przyjacielem zwierząt, a wierzymy, że tak jest, opowiedz nam o tym za pomocą rysunku, wyklejanki lub innej formy plastycznej (jesteśmy otwarci na propozycje!). Nie zapomnij także o przedstawieniu siebie. Zarówno my, jak i Żyrafa Klara, bardzo chcemy Cię poznać!
Konkurs trwa od 18 kwietnia do 6 maja br. Prace plastyczne prosimy przesyłać na adres: 
ul. Przewóz 34 lok. 100, 30-716 Kraków. Z nadesłanych prac wspólnie z Klarą wybierzemy dwie, które nagrodzimy książkami! Wyniki ogłosimy 20 maja na naszej stronie na Facebooku.

Powodzenia!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola