Terapeutyczne bajeczki dla małych diabetyków.

"Dlaczego Filonek?" to zbiór bajeczek i opowiadań terapeutycznych dla dzieci z cukrzycą i ich bliskich. Książeczka wyjątkowa z wielu względów, również dlatego, że została wydana - nakładem Wydawnictwa Omnibus - dzięki finansowaniu społecznemu, a pieniążki na jej wydanie zbierane były poprzez platformę Polak Potrafi. 


 Inicjatywa Wydawnictwa Omnibus zakończyła się sukcesem, a to świadczy o tym, iż jest duża potrzeba powstawania tego typu książek. Cukrzyca nie bez powodu nazywana jest epidemią XXI wieku - choruje na nią coraz więcej ludzi, a wśród nich są coraz młodsze dzieci. Cukrzyca odmienia życie zarówno dzieci jak i ich rodziców, odmienia życie całej rodziny. Wiadomość o chorobie nigdy nie jest łatwa.Potrzeba ogromnego wsparcia, wiele cierpliwości i dużego zasobu rzetelnej wiedzy na temat choroby, by pomóc przejść przez ten etap choremu dziecku jak i samym sobie jako rodzicom. Bunt, załamanie, wstyd - z tym wszystkim borykają się chorzy na cukrzycę, a chore dzieci przeżywają to szczególnie mocno. Bajeczki Anny Urbanowicz - Bagniuk mają im w tym przyzwyczajeniu się do nowej, trudnej sytuacji i w życiu z cukrzycą pomóc.

Poziom cukru, bolus, wymienniki, pompa isnulinowa - te słowa spotykamy w tej książce na każdym kroku. Niby zwyczajna rozmowa z mamą, niby taka sobie lekcja wuefu, niby zabawa z rodzeństwem, a jednak wszystko jest inne niż dla zdrowego dziecka - cukrzyca nie opuszcza bowiem chorego ani na krok. Autorka książki w mądry i przystępny sposób porusza najczęstsze problemy małych diabetyków i stara się, by zaprzyjaźnili się ze swoją chorobą. Bo z cukrzycą to nie wyrok - to po prostu inne życie, co nie znaczy, że gorsze!

Książka opatrzona jest ilustracjami w postaci rysunków dzieci i pięknie wydana w sztywnej oprawie. Polecam wszystkim rodzicom cukrzyków i nie tylko! Nasza trafiła do kuzyna Julki i Szymka - Nataniela chorującego na cukrzycę od 5 lat.
 

POLECAM WAM TAKŻE KOLEJNE TEGO TYPU INICJATYWY WYDAWNICTWA OMNIBUS, O KTÓRYCH BĘDĘ WAS INFORMOWAĆ!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola