'Zagraj ze mną!' - planszówki dla najmłodszych (i nie tylko!)

Gry planszowe mają w sobie prawdziwą magię: bawią, uczą, wywołują uśmiech na twarzach dzieci a u dorosłych budzą wewnętrzne dziecko. Poza tym nigdy nie wyjdą z mody, a ostatnio wręcz przeżywają prawdziwy boom! I bardzo słusznie! Niedawno miała premierę seria gier dla  "Zagraj ze mną" Wydawnictwa EGMONT. W serii ukazały się do tej pory 4 gry: "Ratuj króliczki!", "Dzielne myszki", "Kolorowe biedronki" oraz "Zwierzęta na tratwie". Do nas trafiły dwie z nich -  przeczytajcie i zobaczcie naszą recenzję!


"Zagraj ze mną" to seria gier dla dzieci już od 3 lat. Duże drewniane elementy, bajecznie kolorowe plansze wykonane z grubego kartonu i proste, a jednocześnie ciekawe reguły sprawiają, że małe rączki doskonale sobie z nimi radzą a małe umysły ekscytują się rozgrywką łatwo przyswajając jej zasady. Jednak ograniczenia wiekowe tutaj nie obowiązują: są to gry z rodzaju łączących pokolenia! Doskonały sposób na spędzanie wspólnych wieczorów i na prezent gwiazdkowy!

Gry otrzymały wiele prestiżowych nagród m.in. niemiecką Kinderspiel des Jahres.

"Kolorowe biedronki"
Osiem czerwonych biedroneczek wybiera się na bal. Chcą wyglądać wyjątkowo i każda chce mieć kropeczki w rożnych kolorach. Na początku gry umieszczamy w skrzydełkach każdej z nich kropki jednej barwy i ... na tym polega cała zabawa! Kręcimy wskazówkami i biedroneczkę, na którą wypadnie próbujemy zbliżyć noskiem do koleżanki... A w nosku magnesiki i pytanie: które biedronki się przyciągną i "pocałują" wymieniając się kropkami, a które przeciwnie - będą się odpychać i nie będą chciały wymienić się kropeczkami :)? Trzeba wymieniać kropeczki szybciutko, bo tuż obok czają się wredne mrówki, które chcą się wedrzeć na polanę...

Gra uczy rozpoznawania kolorów, rozwija logiczne myślenie i pamięć, wspomaga też rozwój zdolności manualnych.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 4, od 2 do 6 graczy.

Chcecie dowiedzieć się więcej albo zamówić "Kolorowe biedronki"?

Klikajcie >>> TUTAJ <<<.

"Ratuj króliczki!"

Stadko wesołych króliczków bawi się w swojej norce. Niestety ulewny deszcz sprawia, że zaczynają moknąć im futerka i królisie szukają ratunku. Dzięki kostce, na której znajdują się kropki w kolorze norek, gracze mogą pomóc króliczkom wydostać się z wypełniającej się wodą norki. Wygrywa gracz, który uratuje najwięcej królików.

Ta niezwykle prosta, a jakże emocjonująca gra to doskonały sposób na naukę kolorów i liczenia dla najmłodszych dzieciaczków!

Gra dla dzieci od 3 lat, dla 2 - 5 graczy.

Chcecie podarować ją maluszkowi pod choinkę?

Kilkajcie >>> TUTAJ <<<.
U nas obie gry zrobiły furorę, a muszę przyznać szczerze, że moje dzieciaki gra musi naprawdę zafascynować, aby zagrały do końca. A króliczki i biedronki "idą w ruch" nawet kilka razy dziennie! Mało tego - Julka i Szymek używając figurek z gier, wymyślają własne gry i zabawy! Zabawa i nauka, kreatywność i radość, a do tego estetyka wykonania. Czego chcieć więcej :)? 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola