Wyjątkowy prezent dla babci - album 'Opowiedz mi, Babciu'.

 Czas upływa nieubłaganie, a wspomnienia są najcenniejszą rzeczą, jaka po nim zostaje. Wirtualny świat dał nowe możliwości ich spisywania i zachowywania, ale jednak nic nie zastąpi wspomnień, które można "wziąć do ręki" i wracać do nich, kiedy tylko ma się ochotę - podczas długich wieczorów czy rodzinnych spotkań. Album "Opowiedz mi, Babciu" to właśnie sposób na przechowywanie wspomnień -  a któż ma ich więcej niż kochana babcia? Dla niej będzie to wspaniały sposób na przypomnienie sobie wzruszających, zabawnych i pięknych chwil, a dla wnuków skarbnica wiedzy o rodzinnych dziejach.


Album zachwyca pięknym wydaniem: twarda oprawa z piękną grafiką, a wewnątrz  karty z miejscem na zapiski babci, klimatyczne ilustracje w postaci zdjęć z minionego wieku, obok których babcia może wkleić także swoje ulubione fotografie  a także rysunek drzewa genealogicznego. Książka podzielona jest na rozdziały, z których każdy dotyczy innej sfery życia: wczesne dzieciństwo, dziadkowie, rodzice, szkoła, przyjaźnie, miłości... W każdym takim rozdziale znajdują się pytania, które pomogą babci uporządkować swoje wspomnienia.

Obdarowana tym wyjątkowym prezentem babcia może spisywać swoje przeżycia sama, kiedy tylko będzie miała czas i ochotę, ale może też robić to wraz z wnuczkami od razu opowiadając im przy tym historię swojego życia... To wspaniały sposób nie tylko na zachowanie wspomnień, ale też na zacieśnianie rodzinnych więzi i pielęgnowanie tradycji.


Jestem  bardzo sentymentalną osobą. Do dzisiaj przechowuję stare pamiętniki z nastoletnich lat, kolekcjonuję zdjęcia i przeróżne pamiątki. Historia mojej rodziny jest dla mnie szalenie ważna i chcę poznać ją jak najlepiej. Mam to po mamie :). I to właśnie ona opisze w tym pamiętniku swoją historię!

Album Julka i Szymek podarowali babci na Mikołajki. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że ten prezent wzbudził zachwyt! "Coś pięknego!" - powiedziała wzruszona babcia moich pociech, a moja mama i ... od razu zaczęło się wspominanie! Ależ było przy tym śmiechu, ale i powagi, i wzruszeń nie zabrakło... Wieczorem SMS: "Już wypełniam karty albumu! Dziękuję za cudowny prezent!". I to się nazywa radość z obdarowania kogoś, kogo się kocha!


Więcej o albumie "Opowiedz mi, Babciu" jak również o wersji dla dziadka "Opowiedz mi, Dziadku" przeczytacie na stronie: moidziadkowie.pl. 
Prawda, że to wspaniały pomysł na prezent dla bliskich?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola