'Wielcy i sławni' - nowa seria książek dla ciekawskich dzieci. [+ KONKURS!]

"Wielcy i sławni" to nowa seria popularnonaukowa dla dzieci, dzięki której mogą one poznać historię życia wybitnych naukowców, wynalazców i odkrywców. Ciekawie napisane biografie wciągają niczym powieść, a osiągnięcia sławnych postaci są opisane w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Albert Einstein czy Maria Curie - Skłodowska stają się dzięki tej lekturze jakby ... bliżsi. Być może nawet staną się dla małego czytelnika inspiracją i autorytetem?


Seria "Wielcy i sławni" wydana nakładem Prószyński i S-ka to sylwetki najbardziej znanych i zasłużonych naukowców, wynalazców i odkrywców przedstawione w taki sposób, aby z zainteresowaniem i przyjemnością poznały je dzieci. Jak dotąd w serii ukazały się książeczki o Albercie Einsteinie, Marii Curie - Skłodowskiej oraz Thomasie Alva Edisonie. 
Każda to nieco ponad 100 stron, w których zawarta jest historia życia i osiągnięć każdej ze sław świata nauki okraszone czarno - białymi ilustracjami. 

Na końcu każdej książeczki znajdziemy kalendarium najważniejszych wydarzeń historycznych z okresu życia każdego z (prawdziwych) bohaterów oraz najistotniejsze jego osiągnięcia.

W pierwszej książeczce z serii - tej opisującej życie Marii Curie - Skłodowskiej - znajduje się dodatkowa niespodzianka: świetna miarka wzrostu, na którą należy przykleić brakujące elementy każdej z postaci, "ukryte" we wszystkich częściach kolekcji.

Książeczki zainteresują dzieci w wieku od 7 lat wzwyż . Julkę zaciekawił szczególnie Einstein i to już od pierwszych linijek historii, które brzmią: "Czy wiecie, że Albert Einstein był bardzo złym uczniem, którego wyrzucono ze szkoły? No cóż, to prawda. A mimo to należał do najinteligentniejszych ludzi, jacy chodzili po tym świecie". Przyznacie sami, że taki wstęp musi zaintrygować każdego kilkulatka! 

Autorzy ukazują "Wielkich i sławnych" jako zwyczajnych ludzi, którzy jednak dzięki marzeniom, ciężkiej pracy, umiejętności podjęcia ryzyka stali się najwybitniejszymi postaciami wszech czasów. Poznając historie życia Einsteina, Edisona czy Skłodowskiej, historie, które nie były usłane różami, a raczej pełne były przeszkód, mali ciekawscy zyskują poczucie, że tak naprawdę każdy zwyczajny człowiek, może dzięki swoim czynom stać się kimś wybitnym! 

CHCECIE ZDOBYĆ 3 KSIĄŻECZKI Z SERII "WIELCY I SŁAWNI" OD PRÓSZYŃSKI I S-KA?
WEŹCIE UDZIAŁ W KONKURSIE!

WYNIKI KONKURSU:

Po długich naradach wewnętrznych jednoosobowego Jury w składzie: ja, laureatką konkursu zostaje....

Sylwia Pawłowka Bardzo chętnie zaprosilibyśmy na kawę Pana Edisona... I.każdy z nas miałby do niego 100 pytań..- mama (kochająca muzykę) z chęcią poznałaby tajniki zwiazane z płytą gramofonową, Synek z chęcią zobaczyłby jak zbudowana jest i jak fajnie kręci się betoniarką a tatuś z pewnością z ciekawością zgłębiłby temat pióra do tatuażu...tak więc Pan Edison miałby baaaardzo wyczerpujacą pogawędkę;-) Ale skoro poradził sobie z tak zróżnicowanymi wynalazkami to i z nami sobie jakoś poradzi Emotikon wink

GRATULUJĘ SERDECZNIE I CZEKAM NA ADRES DO KOŃCA GRUDNIA: wokoldzieciblog@gmail.com

WSZYSTKIM PIĘKNIE DZIĘKUJEMY WRAZ ZE SPONSOREM WYDAWNICTWEM PRÓSZYŃSKI I S-KA ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!

ZASADY:

1. Polub i udostępnij plakat konkursowy na facebooku.
2. Jeśli możesz polub profile organizatorów: WOKÓŁ DZIECI oraz PRÓSZYŚNKI I S-KA.
3. Odpowiedz na pytanie konkursowe:
"EINSTEIN, EDISON CZY SKŁODOWSKA - Z KTÓRĄ Z TYCH POSTACI CHCIAŁBYŚ / CHCIAŁABYŚ SIĘ SPOTKAĆ I DLACZEGO?".
4. Nagrodą jest zestaw 3 książek z serii "Wielcy i sławni".
5. Wygrywa jedna osoba, której odpowiedź będzie najciekawsza.
6. Konkurs trwa w dniach 14 - 21.2015.
7. Wyniki ukażą się 22.12.2015 roku w tym wpisie oraz na Facebooku,
8. Na kontakt od laureata czekamy do końca grudnia (ze względu na okres świąteczny).
9. Facebook nie jest w żaden sposób związany z organizacją tego konkursu.
10. Udział w konkursie można wziąć tylko raz, a uczestnik musi być osobą pełnoletnią.
11. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski na koszt sponsora - Prószyński i S-ka.
12. Udział w konkursie i spełnienie jego warunków jest dobrowolne.

MIŁEJ ZABAWY!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola