Pomysły na prezenty świąteczne cz. 2 - KSIĄŻKI.

O tym, że kocham książki wiecie doskonale. Poświęcam im na blogu sporo miejsca i robię to z ogromną przyjemnością! Miłością do książek staram się zarażać też dzieci - i w dobie komputerów, Cartoon Network i Mine Crafta - mi się to udaje :). Nie może zatem zabraknąć na blogu zestawienia najciekawszych książek, które mogą stać się wyjątkowymi prezentami gwiazdkowymi dla waszych najbliższych! Zapraszam do oglądania, zachwycania się i inspirowania!

Grafika: pixabay.com

KSIĄŻKI, KTÓRE POSIADAMY I UWIELBIAMY...

"Kevin sam w domu" w wersji książkowej, Wydawnictwo Znak Emotikon.

Czy może być bardziej świąteczna książka :)? Pisałam o niej szerzej tutaj >>> KLIK, a kupicie ją na stronie wydawnictwa >>> TUTAJ.


"Mały Książę  dla dzieci", Wydawnictwo Znak Emotikon.

Ponadczasowy bohater literacki tym razem w wersji dla najmłodszych: piękne, oryginalne ilustracje i skrócony tekst oddający jednak cały sens historii. Wspaniały prezent dla kilkulatka, który stanie się też prezentem dla całej rodziny - wspólnie odkryjecie Małego Księcia i jego wartości na nowo.

Więcej o książce pisałam >>> TUTAJ.


"Cuda wianki" Marianny Oklejak, Wydawnictwo EGMONT.

Polska tradycja i kultura ukazana na cudownie barwnych ilustracjach i okraszona fragmentami ludowych przyśpiewek i wierszyków. Moja miłość od pierwszego wejrzenia!

Poczytacie o niej >>> TUTAJ, a kupicie >>> TU.


"Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" Petr Horáček

Świąteczna opowieść o gąsce, która pragnęła gwiazdki z nieba, a szukając jej zrozumiała, że największy skarb ma tuż obok siebie... Magiczny klimat tej książki tworzy prosty tekst (w języku polskim i angielskim), piękne ilustracje i efektowna, twarda oprawa. "Gąska Zuzia..." będzie idealnie wyglądać pod choinką!

Kupicie ją w specjalnej, niższej cenie tutaj >>> KLIK.

"Kliknij mnie" Salina Yoon

Książka porównywana jest do ... tabletu. Jej bohater - czerwony stworek Blipek - koniecznie chce wygrać w pewnej grze. Pomóc może mu tylko ... dziecko - obracając książkę, dmuchając, stukając... Książka "interaktywna" inaczej przypominająca twórczość Tulleta. U nas hicior :).

Klikajcie tutaj po szczegóły >>> KLIK.

"Kto prowadzi" Leo Timmers

Niezwykle angażująca najmłodszych książeczka wprowadzająca w świat pojazdów i ich kierowców. Każda strona to zagadka: kto prowadzi traktor? a kto wyścigówkę? Maluch przypatruje się różnym potencjalnym kierowcom (w tej roli sympatyczne zwierzątka) i na podstawie charakterystycznych elementów wyglądu odgaduje, kto rzeczywiście jedzie danym pojazdem. Odpowiedź znajduje się na kolejnej stronie. Książka jest dwujęzyczna - to wydanie polsko - angielskie. U nas hit od kilku już miesięcy!

Zobaczcie więcej na stronie wydawnictwa >>> KLIK.

Wydawnictwo BABARYBA.
"Rok z Linneą" Christiny Bjork, z ilustracjami Leny Anderson.

Przesympatyczna dziewczynka wprowadza małego czytelnika w świat przyrody, opisując ją miesiąc po miesiącu. Nie tylko pokazuje rośliny, ptaki i zjawiska przyrodnicze, ale też uczy, jak obserwować, badać i dbać o naturę. Piękne ilustracje są dużym plusem!

Pisałam już szerzej o tej książeczce tutaj >>> KLIK, a kupicie ją na stronie wydawnictwa >>> TUTAJ.

"Matematyka ze sznurka i guzika"Kristin Dahl, ilustracje: Mati Lepp.

Magda i Kuba wprowadzają swoich rówieśników - małych czytelników niniejszej książeczki -  w świat matematyki. Tytułowy sznurek i guzik mogą służyć jako elementy matematycznych zabaw i doświadczeń wspomagających naukę liczenia i dających przy tym mnóstwo frajdy!

Zobaczcie i kupcie >>> TUTAJ.

Wydawnictwo ZAKAMARKI.

P.S. A tak w ogóle to uwielbiamy skandynawską literaturę dla dzieci!"Gdzie jest pingwin?", Sophie Schrey, Chuck Whelon,Wydawnictwo IUVI.

Wasze pociechy lubią książeczki obrazkowe i wyszukiwanie szczegółów? W takim razie ta książka im się spodoba! Maluchy poznają tu 10 wesołych pingwinków, które następnie będą musiały odszukać na kolorowych, pełnych detali, tematycznych obrazkach (np. na basenie czy w centrum handlowym). Mnóstwo świetnej zabawy a przy tym rozwój spostrzegawczości i pamięci! Julka i Szymon uwielbiają!

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę wydawnictwa >>> KLIK.
"Dlaczego szczękamy zębami? Historyjki dla ciekawskich dzieci" Andrea Schütze , Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Ta książka spodoba się nawet dzieciom, które nie lubią czytać - a przynajmniej tak twierdzą, bo dzięki humorowi i przenikliwości autorki, na 100% zmienią zdanie! Bo które dziecko nie pokocha książki, w której znajdzie wiersz o .. puszczaniu bąków albo historię o ... pieczeniu kóz w nosie :)? Ja zrywałam boki ze śmiechu razem z Julką, a i zaskoczona byłam niejednokrotnie informacjami, które w zabawny sposób przekazuje autorka! Świetny prezent dla dziecka w wieku 7-10 lat.

Więcej o książce na stronie wydawnictwa >>> KLIKAJCIE.


Nowości z serii "czytamy bez mamy" Wydawnictwa Debit

Macie dzieci rozpoczynające właśnie przygodę z czytaniem? Książeczki z serii "Czytamy bez mamy" Wydawnictwa Debit będą dla nich idealnym upominkiem! Podzielone na 3 poziomy w zależności od zaawansowania w czytaniu, z kolorowymi ilustracjami i dużymi literami skutecznie zachęcą do samodzielnego czytania! Najnowsze pozycje z tej serii to: z poziomu I "Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Brzuchaczy", "Kapitan Zębol i Kajtek Kuternoga w Królestwie Pięknisiów" (Yann Walcker, Benjamin Becue) oraz  z poziomu III" Wszystkie śledztwa Detektywa Anatola. Kradzież to nie zabawa!" i "Wszystkie śledztwa Detektywa Anatola. Tajemnica bladych twarzy" (Sophie Laroche, Carine Hiner) i "Tajemnica konia Dżango" (Claire Berholet, Lucile Thibaudier).

O "Tajemnicy konia Dżango" pisałam szerzej tutaj >>> KLIK KLIK.

Szczegółowe informacje o serii na stronie wydawnictwa >>> TUTAJ.


"Ciało człowieka", tekst Stephanie Ledu, Wydawnictwo WILGA.

Wspaniała, kolorowa, przyjaźnie napisana pierwsza encyklopedia dla najmłodszych! Pięknie wydana, opatrzona humorystycznymi i przemawiającymi do wyobraźni ilustracjami będzie doskonałym prezentem dla kilkulatka! Uwaga - nie unikniecie wspólnego oglądania i tłumaczenia oraz odpowiadania na pytania, na setki pytań... :). Wiem to z autopsji ;).

Książka dostępna na przykład >>> TUTAJ.KSIĄŻKI, KTÓRYCH NIE MAMY, ALE MIMO TO WIEMY, ŻE SĄ CUDOWNE (I MARZYMY SKRYCIE...) :).

"Tajemny ogród" , Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Niesamowita książka do kolorowania - nie tylko dla dzieci! Dzięki wyrywanym kartkom można swoje dzieła oprawić i powiesić... Możecie mi ją podarować pod choinkę :).

Więcej o książce >>> TUTAJ.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Rok w lesie" Emilii Dziubak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Ta książka jest prawdziwym hitem ostatnich tygodni i chociaż jej nie mam, wiem, że słusznie! Moje dzieci byłyby zachwycone - wasze na pewno też!

Ze strony wydawnictwa: "Rok w lesie" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. "Rok w lesie" można oglądać godzinami." <3 i="" nbsp="">

O książce poczytacie i kupicie ją >>> TUTAJ.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).

"Ilustrowany inwentarz zwierząt" Virginie Aladjdidi, ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel, Wydawnictwo ZAKAMARKI.

Zbiór 95 rycin zwierzą z różnych stron świata wzbogaconych o ciekawostki na temat każdego z nich. Zajrzyjcie do środka na stronie wydawnictwa i zobaczcie dlaczego - kocham, kocham, kocham!!! :)

Klikajcie po książkę >>> TUTAJ.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Animalium" Jenny Broom, ilustracje; Katie Scott, Wydawnictwo Dwie Siostry.

Pozycja podobna do powyższej, lecz jednak ilustracje różnią się dość mocno (jedne i drugie są piękne!), a "Animalium" zawiera także ryciny zwierząt pradawnych i bardziej szczegółowe opisy.

Książkę kupicie na stronie wydawnictwa >>> KLIK.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Pszczoły" z ilustracjami Piotra Sochy i opracowaniem Wojciecha Grajkowskiego, Wydawnictwo Dwie Siostry.

Niesamowite, jak fascynującą opowieść można stworzyć na temat tych brzęczących owadów! To kolejna książka "obrazkowa" - zawiera ponad 30 rozkładówek - plansz ukazujących życie pszczół, pszczelarstwa i miodu.

Zaglądajcie po nią >>> TUTAJ.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Wielcy wynalazcy", Marcina Przewoźniaka, z ilustracjami Mikołaja Kamlera, Wydawnictwo Zielona Sowa.

Już sama okładka jest intrygująca, a wewnątrz znajdują się podobnie ciekawe ilustracje obrazujące w zabawny sposób najbardziej znanych wynalazców takich jak Leonardo da Vinci, Gutenberg czy "nasza" Maria Skłodowska - Curie. Strasznie jestem ciekawa tej książki! Myślę, że dla dzieci w wieku mojej Julki (dla 6-8-latków) to świetny prezent!

Więcej o książce pod linkiem >>> KLIK.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Spider-Man. Encyklopedia postaci - Marvel", Wydawnictwo Zielona Sowa.

Szymek aż otworzył buzię, kiedy zobaczył tę okładkę! Mój mały fan Hulka, Spider-Mana, Iron mana i całej reszty marvelowskich bohaterów byłby zachwycony taką książką! Doskonały pomysł na prezent książkowy dla chłopców!

Zobaczcie więcej >>> TUTAJ.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach" Agnieszka Pilichowska, Małgorzata Poleć - Rozbicka, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

15 opowiastek, które w ciekawy, czasem zabawny, a niekiedy wzruszający sposób wyjaśniają pochodzenie znanych powiedzeń o zwierzętach. Książeczkę poleca sam Prof. Jan Miodek, a autorkami są polonistki i logopedki. Ciekawa, wartościowa propozycja dla nieco starszych dzieci - tych w wieku wczesnoszkolnym.

Więcej na stronie wydawnictwa >>> KLIKAJCIE.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).


"Ogród medytacji" Wydawnictwo Debit

Kolorowanie odstresowuje! Nie posiadam się z radości, że nareszcie pojawiły się w ofercie wydawnictw kolorowanki dla dorosłych. Mnie w oko wpadł "Ogród medytacji" od Wydawnictwa Debit. Sądzę, że spędzone z tą książką długie godziny, zaowocowałyby moim wewnętrznym wyciszeniem się i pięknymi obrazkami :).

Więcej o książeczce tutaj >>> KLIK.

(Okładka ze strony wydawnictwa, z powyższego linku).Muszę przyznać, że tworzenie tego zestawienia, choć zabrało mi sporo czasu, było niesamowicie przyjemne! Mam nadzieję, że zainspirowałam was do kupna książkowych prezentów! Gdyby ktoś szukał inspiracji na prezenty dla nas, to druga część tego zestawienia może mu wiele powiedzieć ;).

Kilka dni temu ukazała się pierwsza część inspiracji prezentowych, a tam cudeńka HAND MADE - KLIK KLIK. 
W przyszłym tygodniu kolejny wpis z tej serii! ZAPRASZAM!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola