Pleć warkocze - to urocze! 'Warkocze. Przewodnik krok po kroku' - Laura i Marie.

Umiecie zapleść kłosa? A francuza? Albo holendra? To wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, a jak już nauczycie się pleść podstawowe sploty, możecie wyczarować na głowie prawdziwe cuda! Dwie nastolatki - Laura i Marie - prowadzą swój kanał na Youtube, gdzie zdradzają tajniki zaplatania, a niedawno ukazała się także ich książka - "Warkocze. Przewodnik krok po kroku". Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdej mamy mającej córkę i każdej nastolatki!


Laura i Marie to dwie nastolatki, które z miłości do zaplatania założyły własny kanał na YouTube, który śledzi już ponad 130 000 osób. Niedawno wydały też książkę: która w polskim przekładzie ukazała się nakładem wydawnictwa Między Słowami. W książce znajdują się instrukcje, jak krok po kroku pleść różne rodzaje warkoczy i jak tworzyć z nich nietuzinkowe, śliczne fryzury na różne okazje! Jako mama dziewczynki wiedziałam, że muszę ją mieć! 
Nastoletnie autorki tego poradnika w bardzo prosty sposób wyjaśniają i pokazują na zdjęciach, w jaki sposób zaplatać rozmaite rodzaje warkoczy i tworzyć z nich wianki, koki, upięcia i przeróżne inne fryzurki. Mimo że moje zdolności manualne nie są szczególnie duże, udało mi się dzięki ich instrukcjom nauczyć się już kilku nowych splotów. Julka i jej włosy cierpliwie znosiły moją "edukację" :) Do perfekcji jeszcze dużo mi brakuje, ale przyznam, że przyjemnie obserwować swoje postępy i kombinować z fryzurkami małej księżniczki :).
Zresztą z zaplatania właściwie nigdy się nie wyrasta - moda na warkocze panuje też wśród dorosłych kobiet, co mi się bardzo podoba! Warkocze dodają dziewczęcości i potrafią być bardzo stylowe! Z poradnikiem Marie i Laury każdy ma szansę nauczyć się pleść ... niekoniecznie trzy po trzy ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola