Są Święta, jest Kevin! Książka 'Kevin sam w domu' [+ WYNIKI KONKURSU!].

 Mały, rezolutny chłopiec zostaje sam na Święta i musi sobie poradzić z dwójką paskudnych złodziei chcących wykorzystać nieobecność jego rodziców i okraść dom McCallisterów. Któż z nas nie zna filmu w reżyserii Chrisa Columbusa i nie pokochał sympatycznego Kevina granego przez młodego Macaulay'a Culkina)? Stało się właściwie tradycją, że ta familijna komedia jest emitowana w telewizji podczas Bożego Narodzenia. I chociaż ktoś tam jęknie: "Znowu Kevin!...", to cała przeważająca reszta nie wyobraża sobie bez niego Świąt! Teraz po 25 latach od powstania filmu, ukazała się książka na jego podstawie! To idealny prezent na Święta i nie tylko!
Książka powstała na podstawie scenariusza Johna Hughesa, a ilustratorem jest Kim Smith. Okazuje się, że historię Kevina i dwóch złodziejaszków można pięknie ująć w krótkim tekście odpowiednim  dla kilkulatków i fantastycznie zilustrować oddając cały urok filmu! 

Fabuły książki opisywać nie trzeba, bo jestem pewna, że zna ją każdy! Została ona świetnie przystosowana do formy krótkiego opowiadania. Samodzielnie przeczyta ją początkujący, mały czytelnik, a posłucha już 3-4 latek.
Bez względu na to, czy milusińscy znają filmową historię o Kevinie czy nie, książka zainteresuje ich na pewno! Chłopiec, który ma przez moment dosyć swojej rodziny, który budzi się rano i odkrywa, że jest zupełnie sam w domu i którego radość szybko ustępuje miejsca tęsknocie i przerażeniu - które dziecko nie wczuje się w tę sytuację? Wczuje się każde! I każde będzie przeżywać tę opowieść z zapartym tchem! A wrażeń dopełnią piękne, kolorowe ilustracje!

Ta pięknie wydana książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. Więcej przeczytacie o niej >>> TUTAJ.A TERAZ WYNIKI KONKURSU, KTÓRY ODBYWAŁ SIĘ NA FACEBOOKU!

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, które za każdym razem wywoływały uśmiech na mojej twarzy :). Już czekam na "Kevina", który z pewnością będzie w TV w Święta, a tymczasem czytamy wciąż od nowa z dzieciakami książkę!

Do rzeczy - książka "Kevin sam w domu" trafi do...

MARTA KRZYSZTOF LICZNERSCYGRATULUJĘ! Czekam na adres: wokoldzieciblog@gmail.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola