Pielęgnacja skóry atopowej i wrażliwej z kosmetykami DEMSA. (+ KONKURS!)

Atopowe Zapalenie Skóry to jedna z najczęstszych chorób alergicznych skóry. Coraz częściej występuje u małych dzieci, ale dotyczy także dorosłych. Skóra atopowa jest sucha, szorstka, pokryta zmianami, a najbardziej dokuczliwym objawem jest świąd. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja pomaga złagodzić przykre dolegliwości związane z AZS. DEMSA to nowa linia preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry atopowej, podrażnionej, suchej i wrażliwej. Zapoznajcie się z efektami działania tych kosmetyków i wygrajcie je w konkursie!


Atopowe Zapalenie Skóry  jest przewlekłą chorobą alergiczną skóry. Przyczyny i alergeny powodujące to schorzenie mogą być bardzo różne: od pokarmowych i powietrznych, poprzez drażniące (jak np. substancje chemiczne), po klimatyczne i psychogenne. Istotny jest też czynnik genetyczny - jeżeli jedno z rodziców ma AZS jest też duże prawdopodobieństwo, że choroba wystąpi u dziecka. 

AZS najczęściej objawia się już w okresie niemowlęcym, a prawie zawsze przed ukończeniem 5 roku życia.Objawy to suchość, szorstkość skóry, grudki, strupy i nadżerki, w dalszym rozwoju choroby także zmiany sączące. Skóra atopowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Najważniejsze zasady pielęgnacji to:
- używanie środków myjących, które nie niszczą naturalnej bariery ochronnej skóry,
- regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry,
- krótkie kąpiele w wodzie, której temperatura nie przekracza 37 stopni,
- zachowywanie optymalnej temperatury (18-20 stopni) i wilgotności (70-80%) w pomieszczeniach i unikanie przegrzewania ciała,
- noszenie przewiewnych, bawełnianych ubrań,
- używanie delikatnych, nieperfumowanych środków piorących,
- unikanie stresu, dymu tytoniowego, promieniowania UV, klimatyzacji, chlorowanej wody.Linia kosmetyków DEMSA marki USP Zdrowie to nowość na rynku. Kosmetyki są przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej, podrażnionej i swędzącej, a ich skład jest oparty o unikalne ekstrakty roślinne o wysokich stężeniach oraz składniki nawilżające. Nie zawierają za to parabenów, barwników, substancji zapachowych, sterydów oraz SLS. Kosmetyki są odpowiednie dla dzieci już od 6 roku życia, a ich skuteczność została przebadana dermatologicznie i klinicznie. Więcej poczytacie o nich na stronie: www.demsa.pl.


Atopowe Zapalenie Skóry nie jest mi obce, ponieważ od niemowlęctwa choruje na nie synek mojej szwagierki - 3-letni Ksawery. Regularne wizyty u alergologa, leki, unikanie alergenów i przede wszystkim odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja to podstawy w życiu atopika. Zaprosiłam Ksawerego i jego mamę do wspólnych testów kosmetyków DEMSA. Oto, jak ocenili INTENSYWNY BALSAM ŁAGODZĄCY SWĘDZENIE:

"Skóra małego po nim nie swędziała i nawet zniknęły te zmiany, które synek miał na skórze. Balsam delikatnie pachnie.dobrze się wchłania i ma lekką konsystencję.Myślę, że zdaje swoją rolę! Będziemy stosować go dalej!"
Sama od lat borykam się z egzemą, której podłożem także jest Atopowe Zapalenie Skóry. Swędzące i często sączące zmiany na dłoniach bywają naprawdę uciążliwe!
U moich pociech na szczęście objawów AZS póki co nie zaobserwowałam, natomiast ich skóra ma skłonność do przesuszania się, podobnie zresztą jak moja - w szczególności w okresie jesienno - zimowym. Dlatego my również z zaciekawieniem przetestowaliśmy kosmetyki DEMSA.

Preparat do mycia DEMSA ma formę gęstego żelu i poręczny "naciskany" korek. Pod wpływem ciepłej wody delikatnie się pieni i dobrze rozprowadza się na skórze. 
Krem do ciała również ma dosyć gęstą konsystencję o lekko beżowym zabarwieniu. Pachnie delikatnie, a w zapachu można wyczuć nuty roślinne. Bardzo szybko się wchłania i pozostawia skórę miękką i długotrwale nawilżoną. Działanie sprawdziłam nie tylko na dzieciach, ale i na sobie - szczególnie na nogach mam problem z wysuszoną skórą i muszę przyznać, że po użyciu kremu DEMSA uczucie suchej, napiętej skóry zniknęło na długo!
Krem do twarzy ma z kolei dosyć rzadką konsystencję, przez co jest też bardzo wydajny. Wystarczy odrobina, aby nawilżyć twarz maluszka.

WYNIKI KONKURSU:

Wraz ze sponsorem dziękujemy wszystkim za ciekawe odpowiedzi konkursowe!
Wybór nie był łatwy, ale po długim namyśle, ogłaszam, co następuje ;).

LAUREATKAMI KONKURSU ZOSTAJĄ:

Katarzyna Golińska
Malwina - babka z przedmieścia
Magdalena Pasierbek

UWAGA!
Jedna z laureatek nie zgłosiła się w regulaminowym czasie, a zatem wybieram nową osobę!

ANNA TYCHANOW

Proszę o dane na mojego maila - masz na to 2 dni!

GRATULUJĘ SERDECZNIE DZIEWCZYNY!

Poproszę o następujące dane na mojego maila wokoldzieciblog@gmail.com:

- Imię i nazwisko
- Adres dostarczenia przesyłki
- Numer telefonu dla kuriera
- Numer pesel na potrzeby rozliczenia podatku od nagród

UWAGA - CZEKAM TYLKO 2DNI!!!

Razem z marką USP Zdrowie zapraszamy was do udziału w konkursie!
Do zdobycia są aż 3 zestawy emolientów DEMSA, w których skład wchodzą:

- preparat do mycia, 
- krem do ciała, 
- intensywny balsam łagodzący swędzenie 
- poradnik pielęgnacji skóry atopowej Demsa.

ABY MIEĆ SZANSĘ WYGRAĆ JEDEN Z TAKICH ZESTAWÓW, ODPOWIEDZ W KOMENTARZU DO TEGO WPISU NA 2 PYTANIA:

1. Czy Ty bądź ktoś z Twojej rodziny lub bliskich Ci znajomych ma AZS?

2. Jaki jest ulubiony rytuał pielęgnacyjny Twojego dziecka?

W TYM SAMYM KOMENTARZU ZOSTAW SWOJE IMIĘ, NAZWISKO I ADRES E-MAIL!
REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest blog wokoldzieci.blogspot.com oraz agencja Nuorder Sp. z. o. o., a fundatorem nagród marka USP Zdrowie.

2. Nagrodami w konkursie są 3 zestawy emolientów: preparat do mycia,
Krem do ciała, Intensywny balsam łagodzący swędzenie oraz poradnik pielęgnacji
skóry atopowej Demsa o wartości brutto 132,20 PLN.

3. Uczestnikiem konkursu może być pełnoletnia osoba fizyczna.

4. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedną odpowiedź konkursową, a odpowiedź musi być autorska.

5. Zadanie konkursowe polega na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania: 
1. Czy Ty bądź ktoś z Twojej rodziny lub bliskich Ci znajomych ma AZS?

2. Jaki jest ulubiony rytuał pielęgnacyjny Twojego dziecka?

Dodatkowo można udostępnić i polubić grafikę konkursową na Facebooku.

6. Wybiorę trzy najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrody wymienione w pkt. 2.

7. Konkurs trwa w dniach: 18 - 24.11.2015 (włącznie).

8. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 2 dni od zakończenia konkursu poprzez odpowiedzi na zwycięskie komentarze oraz opublikowanie listy zwycięzców w notce konkursowej.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: http://demsa.projekty-nuorder.pl/Demsa_regulamin%20konkursu_NuOrder-blogerzy_2015.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola