Pasja, przyjaźń i wątek kryminalny w książce 'Tajemnica konia Dżango'.


Esterka jest małą miłośniczką koni. Pomaga tacie w stadninie. Marzy o własnym koniku i to marzenie się spełnia! No właściwie, to prawie...bo okazuje się, że jej wymarzony koń o imieniu Dżango został podmieniony na innego! Kto i dlaczego podmienił konia? Czy mała dziewczynka rozwiąże zagadkę i odzyska Dżango? 


Seria "Czytamy bez mamy" wydawana przez Wydawnictwo DEBIT powstaje z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Podzielona jest na trzy etapy odpowiadające poziomowi umiejętności małego czytelnika. 

"Tajemnica konia Dżango" autorstwa Claire Berholet oraz Lucile Thibaudier to nowa pozycja z poziomu III, czyli przeznaczona dla dzieci, które już całkiem dobrze radzą sobie z czytaniem. Jednak młodsze i mniej zaawansowane dzieci z przyjemnością jej posłuchają. 

Esterka jest wielką miłośniczką koni i nie posiada się z radości, kiedy tata kupuje jej na aukcji rumaka, o którym marzyła od dawna. To ma być prezent urodzinowy. Niestety, kiedy konik zostaje przywieziony do solenizantki, okazuje się, że to nie Dżango, którego wraz z tatą wybrała... Początkowo Esterka nie chce nawet patrzeć na podmienionego konia, jednak z dnia na dzień zawiązuje się między nimi wyjątkowa więź. To właśnie Drako - bo tak nazwie Esterka podmienionego konia - pomoże dziewczynce rozwiązać zagadkę zaginięcia Dżango... Rozwiązanie tej tajemnicy na pewno was zaskoczy!

Książeczka ma dosyć duże litery i kolorowe ilustracje, a historia zaciekawia nie tylko dziewczynki i nie tylko małych miłośników koni! 
"Tajemnicę konia Dżango" kupicie tutaj >>> KLIK.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola