Mały smok przełamuje stereotypy - 'Mały Koko Smoko wśród dinozaurów'.

'Mały Koko Smoko wśród dinozaurów" to już kolejna część przygód sympatycznego, czerwonego smoczka Kokosa i jego przyjaciół Oskara i Matyldy. Niemiecki pisarz Ingo Siegner stworzył serię tak samo zabawną jak i mądrą, bo Koko Smoko w każdej książeczce przekazuje małym czytelnikom coś ważnego. Cofając się w czasie do ery dinozaurów, smok walczy ze stereotypami i pokazuje, że warto być sobą i że trzeba akceptować inność. A wszystko to w pełnej przygód, wesołej i kolorowej opowieści.


Kokos to mały smok ognisty. Ma czerwony kolor niczym ogień, którym zieje, malutkie skrzydełka i sympatyczny pyszczek. Nosi czapkę z daszkiem zupełnie jak kilkuletnie urwis i tak też się zachowuje. Ten ciekawski, rezolutny stworek wraz z dwójką swoich przyjaciół: smokiem żarłokiem o imieniu Oskar i jeżozwierzównie Matyldzie przeżywa niezwykłe przygody. W kolejnej części serii (pierwsza nosi tytuł "Mały Koko Smoko idzie do szkoły") przyjaciele przenoszą się do ery dinozaurów przy pomocy magicznego czasoprzemieszczacza. Poznają tam diplodoka, tyranozaura i tyranozaury, z których jedne okazuje się być ... wegetarianinem ... Wstydzi się tego przed innymi tyranozaurami, a te - szczególnie największy i najsilniejszy z nich - dowiedziawszy się o tym, nie chcą zaakceptować inności swojego kolegi... Na szczęście do akcji wkracza Kokos z przyjaciółmi! 

Nigdy dość rozmów o inności i o tym, że warto być sobą! Przygoda małego Koko jest ku temu kolejnym pretekstem!
Szymek jest wielkim fanem dinozaurów, więc zobaczywszy książkę o Kokosku i jego podróży do ery dinozaurów, od razu wiedziałam, że spodoba się synkowi. Nie pomyliłam się! Kolorowe ilustracje przedstawiające Kokoska i jego przyjaciół oraz prehistoryczne gady, które okazują się całkiem sympatyczne zauroczyły Szymona! Jeszcze zanim poznał historię, sam opowiadał, co się dzieje na obrazkach, natomiast z zaciekawieniem wysłuchał też tekstu. Podobnie zresztą Julka - "Małego Koko Smoko wśród dinozaurów" przeczytałyśmy wspólnie w jedne wieczór.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Przeczytacie o niej więcej i kupicie ją tutaj >>> KLIK.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola