Magia drzewa zaskakuje po raz siódmy - 'Magiczne drzewo. Świat ogromnych'. [+ KONKURS]

"Magiczne drzewo. Świat ogromnych" to już siódma część przygód rezolutnych dzieciaków: Bubka, Gabi i Kukiego oraz psa Budynia. Tym razem do " ekipy" dołącza jeszcze Idalia "wyczarowana" w poprzedniej części i tajemniczy chłopiec - Alik. Było już niezwykłe krzesło spełniające życzenia, magiczna kostka do gry i była "żywa", drewniana figurka. Jak tym razem ujawni się moc Magicznego Drzewa? Gwarantuję, że Magiczne Drzewo zaskoczy was po raz siódmy!"W dwutysięcznym roku nad doliną Warty przeszła straszliwa burza. Trwała bez przerwy trzy dni i trzy noce. (...) 
Trzeciego dnia piorun uderzył w olbrzymi, stary dąb rosnący na wzgórzu. Drzewo pękło i runęło na ziemię. Zadrżały domy w całej dolinie a burza natychmiast ustała.
Nie był to zwyczajny dąb. Było to Magiczne Drzewo. Miało w sobie ogromną, cudowną moc, lecz wtedy nikt o tym nie wiedział..." (fragment książki)

Z drewna dębu zawiezionego do tartaku zrobiono wiele różnych przedmiotów. Ich moc ujawniała się w najmniej oczekiwanych momentach i zaskakiwała użytkowników. Wyjątkowo dobrze poznało moc Magicznego Drzewa troje przebojowych dzieciaków...

Tym razem magicznym przedmiotem okazują się ... puzzle! Przedstawiająca tajemniczą planetę układanka wciąga Idalię i przenosi ją do świata ogromnych...  (a to nie koniec magii puzzli!) A tam: gigantyczne samochody, wielkie psy i pająki, przerażająco duża kula do kręgli a przede wszystkim wielkoludy! Niby dzieci takie same jak Kuki, Gabi czy Idalia, tyle że o kilka metrów od nich wyższe... Na pomoc Idalii udają się oczywiście przyjaciele wraz z psem Budyniem. Jak przebiegnie "akcja ratunkowa"? Czy Idalia poradzi sobie sama do przybycia przyjaciół? I kim jest Alik? Przekonajcie się sami! Andrzej Maleszka po raz kolejny nie zawiedzie młodych, żądnych przygód czytelników!
"Magiczne drzewo. Świat ogromnych" podobnie jak poprzednie części została pięknie wydana: ma twardą oprawę, kolorowe, "fotograficzne" ilustracje i świetnej jakości papier. Niewielki format sprawia, że wygodniej się ją czyta, szczególnie jeśli trafia do rąk małego czytelnika. A zainteresuje już siedmio - ośmioletnie dzieci! Nie każdy kilkulatek da radę samodzielnie przeczytać te ponad 450 stron magicznych przygód, ale seria "Magiczne drzewo" to doskonała pozycja do wspólnego czytania podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów! Warto podkreślić, że każdą z części książki można czytać osobno, nie znając poprzednich!

Siódma już z serii książek Andrzeja Maleszki jak poprzednie została wydana nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon.  Więcej przeczytacie o niej >>> TUTAJ.
UWAGA! WYNIKI KONKURSU PRZEPROWADZANEGO NA FACEBOOKU!

Wszystkie odpowiedzi były bardzo pomysłowe i zabawne, ale jedna rozśmieszyła mnie do łez:)!

Książkę "Magiczne drzewo. Świat ogromnych" Andrzeja Maleszki wygrywa...


ANNA DRANIKOWSKA!

Gratuluję Aniu! Proszę o adres na maila: wokoldzieciblog@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola