Nowa seria książeczek z przygodami Fenka i pluszowi bohaterowie.


Znacie Fenka i jego przyjaciela Maksa? Pamiętacie recenzję pierwszej serii książeczek o przygodach tych dwóch sympatycznych zwierzaczków? Dotyczyła ona pór roku i tego, co je charakteryzuje. Mały Fenek pomagała rodzicom w ogrodzie, zjeżdżał na sankach i kąpał się w morzu. Kolejna seria nosi tytuł "Bezpieczeństwo" i porusza bardzo ważne kwestie takie jak zachowanie na drodze czy znajomość numeru alarmowego. Obowiązkowe pozycje w biblioteczce każdego przedszkolaka!


Fenka i jego kolegę Maksa poznaliśmy z Julią i Szymkiem kilka miesięcy temu, kiedy to dotarła do nas pierwsza seria jego przygód: "Pory roku". Przesympatyczni bohaterowie, proste, kolorowe ilustracje i tekst dopasowany do poziomu kilkulatka od razu przypadły nam do gustu. Niedawno ukazała się nowa seria przygód Fenka zatytułowana "Bezpieczeństwo", a w jej ramach cztery książeczki: "Numer alarmowy", "Trujące rośliny", "Ruch drogowy" oraz "Znam swój adres". 
Ukazując ciekawą, z życia wziętą historyjkę, każda książeczka o Fenku uczy czegoś ważnego o otaczającym świecie, rozwija zdolność logicznego myślenia, wspomaga naukę kolorów, liczb oraz czytania. Książeczki są opracowane przez specjalistów, a na końcu każdej z nich znajdują się wypowiedzi specjalistów z różnych dziedzin, propozycje zabaw, wyszczególnione umiejętności, jakie dzięki książeczce nabędzie dziecko a także wytłuszczone w całym tekście wyrazy do czytania globalnego.


W najnowszej serii Fenek dowiaduje się wielu ważnych i ciekawych rzeczy. Uczy się numeru alarmowego podczas zabawy w lekarza, o mało nie wpadając pod samochód poznaje zasady ruchu drogowego, a także dowiaduje się, jakich roślin nie wolno jeść przypłacając to bólem brzuszka, a także zapamiętuje swój adres. Wszystkie te umiejętności i wiadomości powinien przyswoić sobie każdy kilkulatek, a z Fenkiem, Maksem i resztą kolorowych bohaterów to całkiem proste! Jeszcze prostsze i radośniejsze dzięki temu, że teraz każdy maluch może prócz książeczek i bohaterów na ilustracjach, mieć też własnego Fenka czy Maksa w wersji pluszowej! Przyznacie, że z takim towarzyszem czytanie i poznawanie otaczającego świata daje jeszcze więcej frajdy? :)


Zapraszam was na stronę Fenka: http://www.fenek.pl/, gdzie zajdziecie wszystkie książeczki, ręcznie robione maskotki bohaterów oraz o wiele więcej atrakcji: materiały edukacyjne, karty pracy, kolorowanki, scenariusze zajęć.

Jestem przekonana, że polubicie Fenka tak jak Szymek i Julka!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola