Książeczki kartonowe - idealne dla najmłodszych. Nowości MD Monika Duda.

Kartonowe książeczki są z reguły pierwszymi, jakie kupujemy naszym dzieciom. Twarde, wytrzymałe strony są idealne dla małych rączek, a tego typu książeczki z reguły są też kolorowe a zawarte w nich historie na tyle krótkie, że maluszek będzie w stanie ich wysłuchać. Julka ma sporą kolekcję tego typu książeczek, którą po niej przejął Szymek. Niedawno trafiły do nas bajecznie kolorowe, kartonowe nowości od Wydawnictwa MD Monika Duda.


Wydawnictwo MD Monika Duda znamy od dawna! Już w kolekcji kartonowych książeczek Julki sprzed kilku lat znajdowały się książeczki tegoż wydawnictwa, a potem dołączyły też książeczki Szymka. Sami zobaczcie:


Najnowsze propozycje kartonówek od MD Monika Duda to cztery książeczki o zwierzątkach: "Wielkie granie", "Lampart w kratkę", "Prezenty dla przedszkola" i "Akademia latania". Wszystkie autorstwa Doroty Skwark i opatrzone barwnymi ilustracjami Moniki Giełżeckiej.

Tekst każdej historyjki jest krótki i rymowany, dzięki czemu najmłodszym słuchaczom łatwiej i przyjemniej się go słucha, a historyjki poruszają temat inności i bycia sobą, współpracy i pomocy innym, przyjaźni i życzliwości. Krótko mówiąc niosą za sobą pozytywny przekaz, który warto przekazywać dzieciom już od najmłodszych lat!

Szymka bardzo zainteresowały wszystkie historyjki, ale najbardziej "Prezent dla przedszkola" z uwagi na zabawki pokazane na ilustracjach. Oj, posypały się już w związku z tym życzenia do Świętego Mikołaja :). Z kolei Julka, mimo że do kartonówek jest już nieco za duża, czyta sobie samodzielnie proste teksty  ćwicząc rozpędzającą się umiejętność płynnego czytania.
Czy wy również macie w swoich biblioteczkach kartonówki? Jakie szczególnie polecacie?

Te i inne kartonowe książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda znajdziecie >>> TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola