Zabawa i nauka z Wyprawką Przedszkolaka PUS [+ WYNIKI KONKURSU!].

Zabawę plastikowymi kafelkami, układanie ich zgodnie z odpowiedziami i odwracanie, by sprawdzić otrzymany wzór pamiętam z podstawówki! Uwielbiałam to, zresztą podobnie jak większość koleżanek i kolegów z klasy. Bawiliśmy się niemal nieświadomi, że jednocześnie się uczymy. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy w przesyłce od Wydawnictwa EPIDEXIS odkryłam właśnie te plastikowe kafelki w płaskim, czerwonym pudełeczku! Wyprawka Przedszkolaka okazała się tako samo fascynująca dla mojego trzylatka jak dla mnie wiele lat temu!


Rozwiązywanie i układanie...

Wyprawka Przedszkolaka PUS to zamknięty w kartonowym pudełku zestaw składający się z dwóch tematycznych książeczek z zadaniami do rozwiązania: "Abecadło 1" oraz "Dla przedszkolaków 1"  i Zestawu Kontrolnego w postaci 12 plastikowych, kwadratowych klocków w pudełeczku. 
Cała zabawa polega na tym, aby rozwiązując zawarte w książeczkach zadania przekładać klocki w odpowiednie miejsca. Po zamknięciu pudełeczka i odwróceniu klocków na drugą stronę, uzyskujemy kolorowy wzór. Jeżeli jest identyczny jak ten w książeczce przy danym zadaniu, oznacza to, że dziecko udzieliło prawidłowych odpowiedzi.
Książeczki są kolorowe i zachęcają do zabawy dzięki prostym, aczkolwiek miłym dla oka ilustracjom. Zadania w nich zawarte rozwijają zdolność logicznego myślenia, kojarzenia, spostrzegawczości oraz podstawowych umiejętności dotyczących m.in. literek, cyferek, kolorów, kształtów. Do zestawu można dokupić wiele innych książeczek, które pozwalają rozwijać się dziecku w różnych kierunkach i zapewniają świetną zabawę! (m.in. "Wędrówki Mrówki Kiki", "Przygody Kurki Koko").
Wydawnictwo oferuje także Wyprawkę Pierwszoklasisty, w której podobnie jak w Wyprawce Przedszkolaka znajduje się Zestaw Kontrolny oraz dwie książeczki.  W systemie edukacji PUS dostępne są także książeczki dla starszych dzieci: edukujące w zakresie gramatyki, matematyki czy języka angielskiego.Zabawa i nauka...

Wyprawka Przedszkolaka PUS to zabawka unikalna! Nie spotkałam w żadnym innym produkcie takiego sposobu rozwiązywania zadań i odczytywania wyniku. Już samo przekładanie kafelków z cyferkami na pola oznaczone cyframi od 1 do 12 w niezwykle prosty sposób uczy malca podstaw liczenia. Rozwijają się przy tym też zdolności manualne, gdyż jest to swojego rodzaju układanka, która wymaga pewnej sprawności rączek.
Oczekiwanie na to, jaki otrzyma się wzór potęguje ciekawość i chęć do rozwiązywania zadań, a frajda z uzyskania identycznego wzoru jest ogromna! Zabawa pomaga też w ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości, gdyż czasem okazuje się, iż trzeba podjąć kolejną próbę, by skorygować błędy i rozwiązać zadanie prawidłowo. Krótko mówiąc - same pozytywy!

Domowe przedszkole...

Szymek ma trzy i pół roku. Nie poszedł jeszcze w tym roku do przedszkola, ale bardzo poważnie rozważamy taką opcję w przyszłym roku. Tymczasem dzięki zabawkom takim jak Wyprawka Przedszkolaka PUS rozwijamy zdolności i umiejętności w domu. Takie powiedziałabym - domowe przedszkole - szczególnie, że często towarzyszy nam kuzyn Szymona Ksawery w tym samym wieku, a zabawę koordynuje rezolutna starsza siostra Julka :).


KONKURS!

Wraz z Wydawnictwem EPIDEXIS zapraszam was do udziału w kreatywnym konkursie dla dzieci i rodziców pod hasłem:
NIECH NAUKA BĘDZIE WSPANIAŁĄ PRZYGODĄ - ZABAWKI PUS WAM W TYM POMOGĄ!Zobaczcie nagrody!

Miejsce I - Wyprawka Przedszkolaka lub Pierwszoklasisty PUS


Miejsce II - Liczmany Gracjana

Recenzja i więcej zdjęć TUTAJ


Miejsce III - Domino SAMO

Recenzja gry i więcej zdjęć TUTAJ


REGULAMIN:

1. Zadanie konkursowe polega na pokazaniu na zdjęciu lub w postaci kolażu zdjęć:
 w jaki sposób wasze pociechy uczą się poprzez zabawę?

O co dokładnie chodzi?
Otóż szczególnie docenione będą te prace, które pokażą wasz wkład w taką zabawę: np. zrobione wspólnie z dzieckiem memory, fiszki do nauki słówek czy gra planszowa, tworzenie zielnika z powklejanymi roślinami, wycieczka podczas której robicie notatki i zdjęcia...  Co wam jeszcze przychodzi do głowy? Pokażcie to na zdjęciach!

Ma być kreatywnie, ciekawie i wesoło! :)

Prace przesyłajcie na adres: szymusiowa@gmail.com 

W mailu dopiszcie imię i nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci, a także dane osoby zgłaszającej.
W tytule wpiszcie: KONKURS PUS.

2. Jedna rodzina  =  jedno zgłoszenie. 

3. Praca musi być UNIKALNA - stworzona specjalnie na ten konkurs lub przynajmniej nie biorąca udziału w innych konkursach!

4. Konkurs trwa w dniach 15.09.2015 - 25.09.2015 włącznie. Wyniki ogłoszę w ciągu 3 dni od zakończenia, a laureatów wybierze osobiście partner konkursu!
Każdy laureat będzie miał 7 dni od ogłoszenia wyników na zgłoszenie się po nagrodę!

5. Będzie miło, jeśli polubicie pus.pl oraz Wokół Dzieci na facebooku, ale nie jest to warunek konieczny.

Można też udostępniać  i lajkować baner konkursowy i zapraszać ich do zabawy :).

6. Laureatami konkursu zostaną trzy osoby, które prześlą najciekawsze według partnera konkursu zgłoszenia. Każda osoba otrzyma jedną z prezentowanych powyżej nagród (Wyprawkę Przedszkola lub Pierwszoklasisty PUS, Liczmany Gracjana, Domino SAMO) w zależności od tego, na którym miejscu się uplasuje.

7. Organizatorem konkursu jest blog wokoldzieci.blogspot.com, a sponsorem Wydawnictwo EPIDEXIS.
7. Facebook nie jest w żaden sposób związany z organizacją niniejszego konkursu.

OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU!

Jak podkreśla partner naszej zabawy - przedstawiciele Wydawnictwa EPIDEXIS - mimo niewielu prac wybór był bardzo trudny! Po długich obradach udało się! 

OTO WYNIKI:

I miejsce - praca nr 13 - p. Agnieszka Stępniak z Klaudią - do nich powędruje Wyprawka PUS II miejsce - praca nr 5 - p. Marlena Pietkiewicz z Błażejem - otrzymają Liczmany GracjanaIII miejsce - praca nr 10 - p. Kamila Fura z Kasią - do nich trafi Domino "Samo""Postanowiliśmy także przyznać wyróżnienie pracy nr 2 - p. Ewy Łukasiak za to, że była to jedyna praca, na której (z trudem) dostrzegliśmy PUSy! :-) Tym wyróżnieniem będą puzzle "Od litery do słowa"."


Prosimy wszystkich o kontakt w sprawie podania adresów bezpośrednio z partnerem konkursu poprzez Facebook i Priv: 

Myślę, że warto też wziąć do serca uwagę Pani Doroty Marcinkowskiej z Wydawnictwa EPIDEXIS:Otóż, na niektórych kolażach widać, że zabaw edukacyjnych dzieci mają mnóstwo, ale zdjęcia są zbyt małe albo jest ich zbyt dużo tak, że trudno dojrzeć, o co tak naprawdę w danej zabawie chodzi, zwłaszcza, że niektóre prace nie zostały opatrzone żadnym komentarzem. "

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy serdecznie!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola