Poznaj zwierzęta i sprawdź swoją wiedzę!


Otaczająca nas przyroda to zdecydowanie jedna z najbardziej fascynujących dzieci rzeczy, a właściwie zjawisk, bo przecież ona ciągle się zmienia, ciągle coś się w niej dzieje! To ktoś zbiera nektar, to wygrzewa się w słońcu, to pomerda ogonem, to zamiauczy... Naturę można poznawać z dzieckiem na różne sposoby. Jednym z nich są książki przyrodnicze - dziś pokażę wam świetną książkę o zwierzętach Wydawnictwa AWM.


"Zwierzęta. Fakty, ciekawostki, quiz." to ładnie wydana, opatrzona bajecznie kolorowymi ilustracjami wiernie oddającymi rzeczywistość książka, która w ciekawy sposób zapoznaje dziecko ze światem zwierzaków - zarówno tych domowych, jak i dzikich! 
Książka podzielona jest na działy odpowiadające różnym zwierzętom i środowisku ich życia np. "W mieście i parku", "Na łące", "W lesie". Każdy z rozdziałów to porcja wiadomości "podana" w formie pięknych ilustracji opatrzonych podpisami, ciekawostkami i pytaniami sprawdzającymi zdobytą wiedzę.
Ta książka to jednak nie tylko skarbnica wiedzy, ale też okazja do ćwiczenia spostrzegawczości, nauki liczenia czy kolorów. Dzieci uwielbiają takie szczegółowe ilustracje jak te, które znajdują się w książce wydawnictwa AWM! Zarówno mój 3-letni Szymek jak i 7-letnia Julka bardzo chętnie sięgają po tę książkę i bawią się wspólnie, samemu albo angażując do zabawy mnie lub tatę. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem tego, jak szybko przyswajają zawartą w tej książeczce wiedzę! Quiz sprawdzający na samym końcu pozwala to sprawdzić i jak się okazuje Szymek w lot złapał różnicę między ćmą a motylkiem czy tropem sarny i jelenia :).

Warto mieć w domowej biblioteczce tego typu pozycję - książkę, która uczy w przystępny dla dziecka sposób i  tak naprawdę nigdy się nie nudzi! My zabieramy ją również na spacery, by tam w zetknięciu z rzeczywistością wzbogacać swoją wiedzę o świecie zwierząt, a i do poczytania przed snem - czemu nie :) ?

Książka "Zwierzęta. Fakty, ciekawostki, quiz" dostępna jest na stronie AWM od czerwca 2015: KLIK.

Wpadajcie też na facebookowy fanpejdż AWM, gdzie zawsze znajdziecie informacje o nowościach i konkursach: TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola