Domino Samo, czyli domino do zadań specjalnych!

Któż z nas nie pamięta kultowej gry DOMINO? Jako dziecko miałam takie tradycyjne: plastikowe z białymi kropeczkami na czarnym tle. Wieczorami często sięgaliśmy po nie z rodzeństwem i z rodzicami. Zabawa niby taka prosta, a tak naprawdę nigdy się nie nudzi! Świadczy o tym fakt, że mimo upływu lat, w DOMINO wciąż grają dzieci! Wydawnictwo EPIDEXIS ma w swojej ofercie domino do zdań specjalnych - DOMINO SAMO. Poznajcie je razem z nami!


Poznajcie SAMO!

SAMO to sympatyczny chłopiec, który jest głównym bohaterem gry umieszczonym na kostkach domina. Ilustracje przedstawiają go w codziennych sytuacjach: raz podlewa kwiatki, raz gra w piłkę, a na innym kartoniku bawi się z pieskiem. Prostota rysunków sprawia, że wzbudzają one zainteresowanie już małych dzieci jak mój trzyletni synek. Są świetnym pretekstem do rozmów na temat życia codziennego, które rozwijają wiedzę o świecie, wzbogacają słownictwo i uczą wyrażać emocje.
Postać SAMO wywodzi się z książeczek "Samo tu i teraz", natomiast jego imię ma swój sens! Twórcy nazwai postać SAMO, a nie SAMA czy SAM dlatego, by zarówno chłopcy jak i dziewczynki mogły się z nim utożsamiać.



Czym różni się DOMINO SAMO od innych gier tego typu?

DOMINO SAMO zostało stworzone w taki sposób, aby wspomagać naukę odróżniania położenia przedmiotów względem siebie. Kafelki domina podzielono na dwie grupy: prawa - lewa, lewa - prawa (gdzie do obrazka prawostronnego należy dopasować lewostronny i odwrotnie) oraz lewa - lewa, prawa - prawa (gdzie dopasowywać trzeba obrazki lewostronne do lewostronnych a prawostronne do prawostronnych).  Charakterystyczne dla określenia położenia przedmioty zostały zaznaczone na kolorowo. Dodatkowo kostki domina zostały oznaczone niebieską lub czerwoną linią (podziałką) zależnie od tego, do której grupy się zaliczają. 44 kafelki można z powodzeniem podzielić na dwa zestawy, a w każdym 22 kafelki z jednej grupy: prawa - lewa, lewa - prawa lub lewa - lewa, prawa - prawa. Dzięki temu możliwa jest gra w dwóch grupach i jeszcze fajniejsza zabawa!

SAMO, Julia i Szymon...


Julia przez długi czas miała problemy z rozróżnieniem prawej i lewej strony. W przedszkolu pani napisała jej na kapciach duże P i L, żeby wiedziała, jak je zakładać. DOMINO SAMO jest dla niej świetnym treningiem! Młodszy Szymek interesuje się sytuacjami przedstawionymi na ilustracjach i również zaczyna przyswajać sobie różnice pomiędzy lewą i prawą stroną oraz coraz trafniej określać położenie.

44 kafelki domina są wykonane z twardego kartonu i umieszczone w ładnym, twardym pudełeczku. Więcej o grze przeczytacie na stronie Wydawnictwa Epidexis: KLIK. Tam możecie je też zakupić, a już w przyszłym tygodniu będzie możliwość zdobycia domina oraz dwóch innych zabawek od Epidexis na moim blogu! Bądźcie zatem czujni i nie przegapcie takiej okazji!

(Grafika pochodzi ze strony wydawnictwa.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola