Pokochaj na nowo 'Małego Księcia'!

Niektórzy cieszyli się poznając "Małego Księcia" w szkole tylko dlatego, że była to cieniutka książeczka. Większość małych czytelników na szczęście potrafiła dostrzec jej piękno i ponadczasowy przekaz, jaki niósł ten mały chłopiec z dziwnej planety... "Małego Księcia" z jego historią o róży i lisie pokochał cały świat. Dziś dzięki nowym wydaniom książek i filmie inspirowanym tą historią pokochacie go na nowo!


Antoine de Saint - Exupery stworzył książkę, która zachwyca pokolenia. 
Niby dla dzieci, a jednak dorośli powinni wracać do niej jak najczęściej.
 Niby cieniutka, a jednak mieści w sobie więcej wartości niż niejedno tomisko. 
Niby prosta historia o chłopczyku z innej planety i jego przygodach, a jednak metafora życia. 
Taki właśnie jest "Mały Książe". 

Ten mały chłopiec uczy nas, czym jest miłość, przyjaźń, lojalność i zaufanie. 
Pokazuje absurdalność świata dorosłych i uświadamia, 
jak niewiele tak naprawdę warte są władza i pieniądze. 
To, co się liczy to bycie blisko z innymi ludźmi i czerpanie z życia każdej pięknej chwili...
Już jutro, czyli 7 sierpnia do kin trafi film animowany inspirowany historią o Małym Księciu. Zwiastun wygląda bardzo obiecująco i choć odrobinkę się boję o losy tej bajki, tak jak o losy każdej filmowej adaptacji wspaniałej książki, to jednak jestem też bardzo zaintrygowana na pewno film obejrzę!

Wydawnictwo Znak Emotikon wydało natomiast cztery nowe książki, które sprawią, że na nowo odkryjecie magię Małego Księcia: "Mały Książe" (z nowymi ilustracjami), "Mały Ksiaże dla dzieci", "Mały Książe. Dziewczynka i pilot", "Mały Ksiaże. Tajemnica starego pilota".  Możecie poczytać o nich TUTAJ.

W nasze ręce trafił "Mały Książe dla dzieci".
Książka wydana w twardej oprawie i opatrzona ciekawymi ilustracjami zainspirowanymi filmową techniką slow motion.

Tekst jest skrócony i dopasowany do najmłodszych czytelników, ale sens historii został zachowany. Julka znała Małego Księcia już wcześniej z innej, mało znanej adaptacji filmowej, którą kiedyś skądś dostaliśmy na płycie.
Ten charyzmatyczny chłopczyk od początku wzbudził jej zainteresowanie i sympatię. Podobnie stało się z tą książką. Została przeczytana od deski do deski i wracamy do niej niemal codziennie. Nigdy się nie nudzi, a refleksje do jakich skłania i dużych i małych czytelników owocują ważnymi i pięknymi rozmowami...
To właśnie magia Małego Księcia - w dobie wszechobecnego pośpiechu, konsumpcjonizmu, braku czasu, żądzy władzy i pieniądza TRZEBA odkryć ją na nowo!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola