Papierowe zoo

Niedawno w nasze ręce, a właściwie w rączki dzieciaków trafiła niepozorna książeczka: nieduży format, dosłownie kilka kartek. "Małe, papierowe zoo" okazało się jednak być książką magiczną. Na tyle magiczną, że te kilka karteczek pozwoliło dzieciom własnoręcznie wyczarować słonia, pandę i prawdziwe, małe zoo!


"Małe papierowe zoo" to propozycja Wydawnictwa AWM dla najmłodszych dzieci. 16 stron zabawy  dla dzieci od 3 roku życia plus wkładka z naklejkami. Całość opracowana przez Jolantę Czarnecką.

Na kartach tej niepozornej książeczki kryją się zwierzątka i ich domki, które można stworzyć bez użycia nożyczek i kleju! Wystarczy je "wycisnąć" i odpowiednio poskładać!
Okładka książeczki po rozłożeniu tworzy małą makietę ogrodu zoologicznego, na której można ustawić domek słonia i pandy, a wszystko przyozdobić według uznania małego twórcy naklejkami i kartonowymi motylkami. Mała rzecz, a ile daje radości! Sami zobaczcie... ;).

W książeczce znajdziecie też kilka ciekawych zadań do rozwiązania i wzory origami. Nawet mi udało się złożyć z papieru ptaszka i liska, a nie mam zbyt dużych zdolności manualnych :).

Aż trudno uwierzyć, że ta mała książeczka tak pobudza wyobraźnię malucha i kryje w sobie tyle zabawy!


W serii ukazały się też książeczki: "Mały, papierowy domek" oraz "Mały, papierowy cyrk". Wszystkie książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa: http://www.awm.waw.pl/.


1 komentarz:

  1. Paulina Rogoż15 lipca 2015 15:13

    Ja widziałam Mały papierowy cyrk - tez super.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola