Robimy papierowe zabawki [z książeczkami od MD Monika Duda].

Papier daje niezmierzone pole do popisu dziecięcej wyobraźni! Zabawa papierem potrafi zająć dziecko na długie minuty i sprawić wiele radości. Ostatnio przekonałyśmy się o tym z Julią bawiąc dzięki książeczkom "Zabawki z papieru" oraz "Modnisia" wydawnictwa MD Monika Duda. Książeczki umożliwiają tworzenie papierowych zabawek, laurek i innych drobiazgów oraz stylizowanie papierowych laleczek. Pamiętam podobne zabawy w dzieciństwa, a dziś z przyjemnością bawię się tak ze swoją córeczką. Zobaczcie sami!


Książeczka "Zabawki z papieru" to zestaw gotowych elementów, które dzięki nożyczkom i odrobinie kleju, a niekiedy kawałkom włóczki i wacie stają się zabawkami, laurkami i pudełeczkami. Zabawa wymaga koncentracji, ćwiczy zdolności manualne i rozwija kreatywność. A ile radości daje samodzielne wykonanie słonika, do którego można włożyć kredki czy puełeczka na drobiazgi!

Julka spędziła przy tej niepozornej książeczce sporo czasu i była nią naprawdę zajęta! A jest energicznym dzieckiem i naprawdę nie jest łatwo zatrzymać ją na dłużej :).

Książki z serii "Papierowe zabawki" kupicie za dosłownie kilka złotych na stronie wydawnictwa: KLIK.Książeczki z serii "Modnisia" to wymarzona zabawa dla kilkuletnich dziewczynek! W każdej znajdziemy tekturową "modelkę" - w naszym przypadku Anię i Patrycję - oraz kilka zestawów ubrań i dodatków do wycięcia. Ciuszki są tak skonstruowane, iż możemy je zakładać i zdejmować z papierowej laleczki, łączyć w przeróżne zestawy, a potem bawić się w pokazy mody albo w shopping przyjaciółek :). Gotowe ubranka schowałyśmy z Julią do pudełeczka, aby zawsze można było wrócić do zabawy. 
Najbardziej zajmujące i ciekawe dla dzieci są najczęściej rzecyz proste i te książeczki tego dowodzą! Nie trzeba wydumanych, interaktywnych zabawek, by dziekco spędziło czas przyjemnie i rozwijająco - wystarczy troszkę papieru i moc wyobraźni![Na ostatnim zdjęciu prezentujemy dzieła nas obu: po lewej stylizacja Julki, po prawej moja :)].


Polecam wam katalog, w którym znajdziecie wszystkie propozycje wydawnictwa MD Monika Duda: KLIK, a także facebookowy profil wydawnictwa TUTAJ.

Wkrótce na wokoldzieci.blogspot.com kolejne recenzje publikacji tego świetnego wydawnictwa!

1 komentarz:

  1. Marlena Pietkiewicz7 czerwca 2015 16:46

    Dokładnie, zabawa papierem już dawno znalazła w naszym domu swoich małych i dużych zwolenników. Takie książeczki to świetna pomysł. :-)

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola