Przygody Fenka bawią i uczą! (+KONKURS).

Fenek to pustynne zwierzątko z okazałymi uszkami i przesympatycznym pyszczkiem.  Ten futrzak stał się także bohaterem edukacyjnych książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pierwszą serię "Przygód Fenka" stanowią cztery książeczki "Pory roku", a na stronie poświęconej Fenkowi można poczytać także "Pamiętniki  Fenka" i pobrać ciekawe materiały dodatkowe. Barwne ilustracje, dostosowana do wieku dzieci treść i mądry przekaz sprawiają, że książeczki o Fenku stanowią wartościową lekturę dla najmłodszych czytelników.


Fenek ma trzy latka i pod opieką swoich rodziców poznaje świat. W pierwszej serii książeczek "Pory roku" wyjeżdża po raz pierwszy nad morze, zjeżdża na saneczkach, uczy się pielęgnować ogród i poznaje skarby jesieni. A wraz z nim tajemnice pór roku poznają mali czytelnicy. 

Prosta treść pozwala kilkulatkom zrozumieć fabułę i skoncentrować się na niej, a na każdej stronie umieszczone jest pytanie dotyczące tekstu, które pozwala sprawdzić, na ile maluch zrozumiał tekst. Pytania skonstruowane są tak, aby utrwalać poznawaną dzięki ksiażeczce wiedzę (np. dotyczącą kolorów, wielkości czy liczb), rozwijać zdolność logicznego myślenia i koncentracji.
Na końcu każdej książeczki znajdują się ciekawe WYPOWIEDZI EKSPERTÓW oraz pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.  
W treści każdej z historyejk wyróżnione są wyrazy do globalnego czytania - a plansze z ich zapisem można bezpłatnie pobrać ze strony, z zakładki: MATERIAŁY DO POBRANIA. Znaleźć tam można również inne ciekawe pomoce: scenariusze zajęć dla nauczycieli i rodziców, kolorowanki i karty pracy. Są one świetnym uzupełnieniem książeczek!

Muszę przyznać, że Szymuś zainteresował się kolorowymi ilustracjami - w szczególności z książeczki o zimie, gdyż dopytuje wciąż o śnieg :). Słucha też już krótkich fragmentów przygód Fenka i próbuje odpowiadać na pytania.
 Julka, mimo że przedszkolakiem już nie jest, też polubiła sympatycznego Fenka. Prosi o czytanie książeczek po kilka razy i sama czyta fragmenty. Duże litery to fajne ułatwienie dla dzieci zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.

Książki można kupić na stronie https://fenek.pl/, a polubienie profilu Fenka na Facebooku sprawi, że nie przeoczycie kolejnych części, które ukażą się już w wakacje: Przygody Fenka.
Książeczki ukazały się nakłądem Wydawnictwa SOBIK.


[Obrazek STĄD]

Na fanpejdżu bloga macie możliwość zdobycia jednego z pięciu zestawów książeczek z serii "Pory roku" - zapraszam do zabawy - KLIK.

7 komentarzy:

 1. Natalia Napierała16 czerwca 2015 22:06

  My uwielbiamy wszystkie ksiazeczki,a po takiej recenzji to marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sylwia Maciaś17 czerwca 2015 10:03

  No może my kiedyś się skusimy, jak na razie moje dziecko jest bardziej zainteresowane tańcem i muzyką niż książkami ale mam nadzieje że sie nam uda wpoic mu czytanie. Ale jak to mówią nic na siłę. Kiedyś lubił czytanie i słuchał teraz każda baja czy książką nudzi go już podczas czytania pierwszej strony. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic na siłę. U nas było podobnie, ale miłość do książek wróciła :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli udział w konkursie wzięty, to a nuż się uda :).

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola