Książkom obrazkowym mówimy TAK!

Który chłopiec nie lubi autek, motocykli czy traktorów? Zresztą pojazdy fascynują też niejedną dziewczynkę! Wydawnictwo Babaryba ma dla najmłodszych fanów nie lada gratkę - pełne szczegółów i kolorów  książki wydane w dużym formacie: "Auta" oraz "Auto - Moto".Wcześniej ukazała się także książka "Na budowie". U nas wszystkie stały się prawdziwymi hitami!Każda z tych książek, to wielkoformatowa książka obrazkowa ukazująca najróżniejsze pojazdy w mieście, na wyścigu, na budowie. Wszędzie przecież można spotkać ciężarówki, traktory, autobusy, koparki, motocykle czy auta osobowe! Jeżdżą, trąbią, wykonują różnorodne prace, wożą ludzi, a nawet ich ratują! Jakiego dziecka nie zafascynuje ten wyjątkowo ciekawy, motoryzacyjny świat pełen przygód? Mojego trzyletniego Szymka zafascynował i to bardzo... :)
"Auta" Stephena Lompa zabiorą was w podróż po Sprężynie Zdroju, gdzie poznacie profesora Śmigiełko, ratowników Czupa i Czupsa, jeżyka Jurcia, listonosza Panadalekiego i wielu innych mieszkańców. Mają auta, traktory, kombajny i motocykle, a miasteczko tętni życiem! Każda ilustracja pełna jest szczegółów, które pobudzają wyobraźnię malucha i sprawiają, że może sam opowiadać dziejące się na nich historie.

Książka dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku oraz została laureatem plebiscytu czytelników miesięcznika "Dziecko" (AGORA) - NAJLEPSZY PRODUKT ROKU 2013 -w kategorii "Najlepsza książka dla dzieci".

Lomp jest także autorem wcześniejszej książki "Na budowie", w której po raz pierwszy zabiera małego czytelnika w podróż do Sprężyny Zdroju. A tam praca wre: powstają nowe budynki, chodniki i basen, a koparki, walce, spychacze i ciężarówki świetnie wywiązują się ze swoich zadań!

Książka dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku.

"Auto Moto" Stefana Seidela to także picture book - każda tekturowa strona to barwna, bogata w szczegły ilustracja przedstawiająca pojazdy i ludzi w różnych sytuacjach:  śmieciarka jeździ po mieście zbierając śmieci, koparka wsypuje piasek na wywrotkę, karetka ratuje rannego w wypadku, a traktor nawozi pole. Wszystko to na tle kolorowych budynków i w otoczeniu  mnóstwa ludzi. 

Szukanie konkretnych pojazdów i bohaterów, interpretowanie widzianych na obrazkach sytuacji, naśladowanie dźwięków. rozpoznawanie pojazdów i samodzielne wymyślanie historii widzianych na ilustracjach - te książki dają naprawdę całe mnóstwo możliwości i moc wspaniałej zabawy!

Mój trzylatek jest zachwycony i każdego dnia wymyśla nowe sposoby na zabawę "Autami, "Ato Moto" i "Na budowie"- a to wymienia kolory aut, a to obstawia, który bolid wygra wyścig, a to bierze swoje resoraki i jeździ nimi po książkowych drogach. Często do zabawy dołączają też małe figurki dinozaurów, które w szczególności chętnie "spotykają się" ze szkieletem dinozaura w książce "Na budowie".  

Nie tylko czytanie książek jest rozwijające, ale także ich oglądanie, wymyślanie i opowiadanie... Książkom obrazakowym mówimy TAK i polecamy gorąco!

Książki wydawło Wydawnictwo Babaryba: 


3 komentarze:

 1. Mamy Auta. Odkrył je mąż i kupił dla Szyma. Książka okazała się hitem, choć przyznam że podchodziłam do niej sceptycznie. Po prostu kolejna kolorowa książeczka, których Szym ma wiele. A tu proszę. Często po nią sięga i po swojemu opowiada pokazując paluszkiem co widzi i jak duże kopary jeżdżą. Także my też polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy te książki, co chwilę dzieciaki je wyciągają i opowiadają mi swoje opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Natalia Napierała16 czerwca 2015 22:09

  Musza byc super!

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola