Poznaj tajemnicę chłopca - ptaka - 'Vango, uciekaj albo giń!'.

Vango to chłopak o ponadprzeciętnych zdolnościach - wysokość nie ma dla niego prawie żadnego znaczenia. Wspina się i skacze niemalże fruwając jak ptak. Ten tajemniczy talent pomaga mu, kiedy jest zmuszony uciekać, a ucieczka pełna jest niezwykłych przygód.


Tajemnica Vanga kryje się w jego dzieciństwie. Pojawił się na wyspie wraz ze swoją nianią w niewyjaśnionych okolicznościach. Wiemy tylko, że stracił rodziców. Jego pojawienie się od początku wiązało się z niezwykłymi wydarzeniami: chłopiec był inny od rówieśników. Jego zamiłowanie do wysokości jednocześnie wzbudzało podziw i lęk, a niesamowicie silny  strach przed wodą skłaniał do zadawania pytania: dlaczego?...

Poznawszy zakonników żyjących w ukryciu na tajemniczej wyspie, Vango zapragnie zostać jednym z nich, jednak aby tak się stało będzie musiał odbyć podróż aż do Paryża. Tam przed Katedrą Notre-Dame ma zostać wyświęcony na księdza. Jednak uroczystość przerywa policyjny pościg. Vango wie, że jest niewinny, ale jednocześnie podświadomość podpowiada mu: uciekaj! Później podobną wiadomość znajduje na biurku zamordowanego księdza, który był jego opiekunem i powiernikiem. Vango, uciekaj albo giń!

Chłopak przemierza różne zakątki świata uciekając przed skorumpowanymi policjantami, szpiegami i handlarzami bronią. W tle ucieczki pojawia się tajemnicza dziewczyna, rodzinny sekret i druga wojna światowa. Piękne krajobrazy, wartka, trzymająca w napięciu akcja i tajemnica, której rozwiązanie coraz bardziej chcemy poznać - książka Timothee de Fombelle nikogo nie pozostawi obojętnym!

"Vango, uciekaj albo giń!" Timothee de Fombelle, Znak Emotikon, 2015.

Książkę kupicie TUTAJ,a TU zajrzycie do środka.

Macie także okazję wygrać ją w konkursie na fanpage'u mojego bloga: KLIK

WYNIKI KONKURSU:

Książkę wygrywa....

... EWA KĘDRA!

Gratuluję Kochana!
Zgłoś się do mnie na Priv lub maila: szymusiowa@gmail.com
1 komentarz:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola