Trzy książki na zimowe wieczory

Sporo mogliście u mnie ostatnio poczytać o książkach dla dzieci. Dla odmiany dziś mam dla was trzy propozycje książek na zimowe [jeszcze] wieczory - dla was!"Sekret mojego męża" Liane Moriarty

To nie jest typowa, a raczej stereotypowa literatura kobieca! Znajdziecie tu nie tylko miłość i zdradę, ale też wątek kryminalny, śmierć, stratę i życiowe dylematy. Losy trzech głównych bohaterek: Cecili, Rachel i Tess łączą się za sprawą sekretu męża jednej z nich... Za sprawą jednego listu, który napisał on przed laty w chwili słabości zmienia się nie tylko życie jego i jego rodziny, ale też ludzi z ich otoczenia.
Czytając nie sposób nie zadać sobie pytania: na ile dobrze ja znam moich bliskich, a oni mnie? Czy tajemnice są rzeczywiście złe, a może lepiej nie znać prawdy?..
Książka wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca, kiedy to okazuje się, że.. prawda była jednak zupełnie inna!

[Prószyński i S-ka, 2014]

"Moje rozmowy z dziećmi" Krystyna Janda

Krystyna Janda to ikona polskiego kina, ale równie dobre, co gra aktorska i reżyseria jest jej pióro. Ja  zawsze z wielkim zainteresowaniem czytam jej felietony w prasie czy w internecie i nigdy się nie zawodzę! Zawsze znajduję w nich mądre spojrzenie na życie, które skłania do refleksji!
Książka "Moje rozmowy z dziećmi" to zbiór felietonów, które Janda pisała do "Poradnika domowego". Krystyna Janda zapisuje swoje rozmowy z synami oraz wnuczką. Porusza tematy ważne i całkiem zabawne, a każdy tekst czyta się jednym tchem! To niezwykły zapis międzypokoleniowego porozumienia, które jest możliwe, mimo różnic!
Jeśli ma się dzieci, nabiera się dzięki tej książce ochoty na zapisywanie własnych dialogów z nimi - upewnia się w przekonaniu, że perspektywa dziecka często jest tą najbardziej słuszną.
Książka opatrzona jest prywatnymi zdjęciami i rysunkami.

[Krystyna Janda, Warszawa 2008]

"Flora i Grace" Maureen Lee

Jeśli lubicie klimat miłości i wojny to ta książka was nie zawiedzie! Główną bohaterką jest Flora Knox - sierota wychowująca się w niezwykłej szkole w Szwajcarii. pewnego dnia będąc na stacji kolejowej widzi przejeżdżający pociąg pełen ludzi, słyszy ich krzyki i próby wydostania się - to transport Żydów do obozu koncentracyjnego... Nagle spomiędzy dziury w deskach wagonu wyłania się kobieta, a właściwie jej ręce z maleńkim dzieckiem... "Zabierz go. Ma na imię Simon" - mówi do Flory, po czym pociąg odjeżdża ze świstem... Życie Flory nigdy nie będzie już takie samo...
Losy Flory i Simona w niezwykły sposób zataczają koło, a jak - o tym przekonacie się, czytając książkę Maureen Lee!

[Świat Książki 2014]


Polecam całe "trio" - ma sprawdzone działanie umilające długie wieczory!

1 komentarz:

  1. Intrygujące tytuły, których nie znam! Hmmmmmm

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola