Linnea uczy poznawać przyrodę - 'Rok z Linneą'.

Linnea to ciekawa świata, wesoła dziewczynka, która pokazuje, że przyroda jest interesująca i wyjątkowa przez okrągły rok! Mały ciekawski, jakim jest każde dziecko nauczy się od niej, jak obserwować przyrodę, szanować ją i cieszyć się jej pięknem. 


"Rok z Linneą" to niezwykły przewodnik po świecie natury dla najmłodszych. Linnea opisuje każdy miesiąc i uczy, jak można bliżej ją poznawać, badać i obserwować. Co ważne - Linnea mieszka w mieście i udowadnia, że tam także można żyć blisko natury i cieszyć się jej pięknem.W styczniu Linnea opowiada o dokarmianiu ptaków, w lutym o tym, co się dzieje pod śniegiem, a w marcu jak dbać o przyrodę... W każdym miesiącu znajduje coś fascynującego!

Tekst Christiny Björk zainteresuje każdego małego czytelnika: w historiach opowiadanych przez Linneę sprytnie autorka "przemyca" ciekawe wiadomości przyrodnicze. Książka nie ma nic wspólnego z podręcznikiem biologii czy encyklopedią, a jednak uczy dziecko równie dobrze albo i lepiej niż takowe! Linnea w każdym  miesiącu roku znajduje sobie ciekawe zajęcia związane z przyrodą i tym samym inspiruje do zabaw oraz wykonywania różnorodnych doświadczeń małego czytelnika (i jego rodziców oczywiście!).

Ilustracje Leny Anderson zachwycają bogatymi szczegółami i naturalnością. Znajdziecie tu schemat karmienia ptaszków zimą, instrukcję plecenia wianków z kwiatów czy mały leksykon drzew liściastych. A uśmiechnięta od ucha do ucha Linnea zachęca z każdej strony książki do poznania jej obserwacji i wspólnej zabawy!
"Rok z Linneą" można czytać miesiąc po miesiącu i razem z małą narratorką poznawać tajniki każdego z nich, ale równie dobrze można "pochłonąć" książkę jednym tchem. Albo.. najpierw przeczytać jednym tchem, a potem co miesiąc do niej wracać i porównywać swoje odkrycia z odkryciami Linnei :).

Twarda, lakierowana oprawa i świetna jakość papieru również są zaletami książki wydanej nakładem Wydawnictwa Zakamarki. Będzie ona wspaniałą ozdobą domowej biblioteczki.

To niebanalna książka o przyrodzie, która z pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego małego odkrywcy! 

Polecamy!


"Rok z Linneą" Christina Björk i Lena Anderson, Wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2010.

Książkę możecie kupić TUTAJ, a TU możecie zajrzeć do środka.


Okładka pochodzi ze strony wydawnictwa (KLIK).1 komentarz:

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola