'Bratki', czyli niezłe literackie gagatki!

Pięciu niesfornych braci i ich niezwykły dar do przeżywania przygód gwarantują moc literackich wrażeń! Niech nie przeraża was jej grubość - "Bratki" czyta się z uśmiechem i zapartym tchem od deski do deski!


Eoin Colfer to irlandzki pisarz znany z serii fantastycznych książek o Artemisie Fowlu. Sam miał czterech braci, więc myślę, że nie będzie pomyłką sądzić, iż do napisania "Bratków" zainspirowało go poniekąd jego własne dzieciństwo!

Marty, Will, Donnie, Bert i MP (Małe Piwko) to piątka literackich gagatków w najlepszym tego określenia znaczeniu! Jak to bracia psocą się sobie nawzajem, ale też wspólnie przeżywają przeróżne przygody. Mimo, że czasem ciągają się za czupryny, poszliby za sobą w ogień!Stawiają wspólny front rodzicom, którzy mają z nimi w domu bardzo wesoło, upiornej bibliotekarce Matyldzie i strasznym piratom prześladującym ich na wakacjach! Każdy z nich jest inny i żadnego nie sposób nie polubić! Razem tworzą niezwykle barwne i zgrane towarzystwo!

Książka licząca sobie 320 stron zawiera trzy historie: "Legendę o zębach kapitana Kruka", "Legendę o Matyldzie Bulwie" oraz "Legendę o najgorszym chłopcu na  świecie". Narratorem jest 9-letni Will, dzięki czemu książkę charakteryzuje prosty, ale i barwny, dziecięcy język. Czyta się te opowieści bardzo szybko i przyjemnie, a kilkuletnie narrator sprawia, że nawet dorosły czytelnik z łatwością wczuwa się w sytuacje, w jakich znajdują się chłopcy!
Muszę zaznaczyć, że "Bratki" nie są przeznaczone wyłącznie dla chłopców ani nawet wyłącznie dla najmłodszych czytelników! Moja 7-letnia Julia z zainteresowaniem słuchała historii autorstwa Eoina Colfera, a i ja sama zostałam przez "Bratki" "wciągnięta"! Książka jest nie tylko świetną literacką rozrywką, ale też uczy dzieci takich wartości jak miłość do rodziny, lojalność, zaufanie i przyjaźń. 


Jak czytamy na okładce - "co kraj to Jaśki!". Mamy już francuskie i irlandzkie - ja nie mogę się doczekać kolejnych! 

Książkę możecie kupić TUTAJ.


7 komentarzy:

 1. Bratki są świetne- nie tylko dla chłopców :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wygląda interesująco :) a co mam zrobić żeby dostać fajne książki od wydawnictw i pisać dla nich recenzje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgorzata Brachman17 stycznia 2015 22:41

  Zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. I jest ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupiłam swojej córce tą książkę zaledwie kilka dni temu i ... lekturę
  Bratków mamy już za sobą! Wciągnęła nas mocno, a niektóre fragmenty
  bardzo rozśmieszyły. W moim odczuciu Bratki pobiły Jaśki, są jeszcze
  lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała ta ksiażeczka!:) nawet nie sądziłam, że aż tak bardzo przypadnie do gustu mojemu dziecku:) jest bardzo ciekawa! zabawna, wciągająca, pełna wspaniałych przygód i szalonych pomysłów 5 braci:) polecam!

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola