National Geographic Odkrywca - wspieraj swoje dziecko w odkrywaniu świata! (+ KONKURS!)


Dzieciństwo to odkrywanie świata, a rolą rodzica jest mądrze w tym dziecku pomagać! Zgodzicie się ze mną? Jeśli tak, to magazyn "National Geographic Odkrywca"  na pewno zainteresuje was i wasze dzieciaki!

Magazyn "National Geographic" znają chyba wszyscy! Mnie kojarzy się przede wszystkim z wyjątkowymi fotografiami ukazującymi piękno otaczającego nas świata. Do niedawna nie wiedziałam, że jest również takie pismo przeznaczone dla dzieci. "National Geographic Odkrywca"to magazyn dla dzieci wydawany przez wydawnictwo Nowa Era przy współpracy z National Geographic Learning. Pismo ukazuje się osiem razy w ciągu roku szkolnego (październik, listopad, grudzień, styczeń - luty, marzec, kwiecień, maj i czerwiec), a w każdym numerze znajdują się trzy artykuły: 2 przyrodnicze i 1 humanistyczny w języku polskim oraz dwa streszczenia w języku angielskim (o różnych stopniach zaawansowania). dzięki uprzejmości wydawnictwa Nowa Era "National Geographic Odkrywca" zagościł w naszym domu i - co nie ma co owijać w bawełnę - od razu podbił serca nie tylko Julii, ale i wszystkich domowników!Na przykładzie aktualnego numeru grudniowego (19) pokażę wam, co znajdziecie w magazynie:
Dwa artykuły przyrodnicze: w aktualnym numerze "Prawo lasu" opowiadające o lasach deszczowych, niebezpiecznych żabach i odkrywającej je Brennie Maloney oraz "Na własnej skórze", zdradzający tajemnice i znaczenie skóry w świecie zwierząt. Te artykuły to nie są suche fakty - to fascynująco napisane historie, które nie mogą nie zainteresować dzieciaków! Jeden artykuł humanistyczny: w numerze grudniowym bardzo ciekawy tekst "Zanikające zawody", który pozwoli zapoznać dzieci z profesjami takimi jak kowal czy maszynistka. Artykuły często odnoszą się do historii ukazując jej mniej znane aspekty w sposób naprawdę bardzo ciekawy! (jak np. artykuł w jednym z archiwalnych numerów o higienie i nocnikach, który wprost zafascynował moją Julkę :))


Streszczenia w języku angielskim: w numerze 19 znajdują się streszczenia wszystkich artykułów. Są napisane przystępnym językiem - na tyle, że Julia ucząca się angielskiego drugi rok - sporo rozumie, a to czego nie rozumie, tłumaczę jej ja. Dodatkowo w każdym streszczeniu znajdziemy słowniczek najważniejszych pojęć w ramce.
Nakładem wydawnictwa Nowa Era wyszła także edycja kolekcjonerska "National Geographic Odkrywca" w formie książkowej, która jest zbiorem wszystkich numerów z roku szkolnego 2012/2013. Piękna publikacja!


Mądre i ciekawe teksty, którym daleko do suchej teorii, sprawiają, że dziecko nie tylko z fascynacją poznaje świat dookoła, ale też wręcz go "przeżywa". Julka cały dzień emocjonowała się historią słonika - sieroty, którą przeczytałam jej w jednym z numerów! Piękne zdjęcia pobudzają wyobraźnię i wzmagają ciekawość świata.

Warto pamiętać, że szkoła jest tylko jednym z filarów edukacji dziecka. Uczy ważnych podstaw, ale my jako rodzice, zamiast narzekać na brak indywidualnego podejścia i schematyczny program nauczania, powinniśmy wziąć sprawy we własne ręce i sami rozbudzać w dziecku ciekawość świata. Tak naprawdę każde dziecko to mały odkrywca - trzeba mu tylko to odkrywanie umożliwić, a "National Geographic Odkrywca" taką szansę daje!

"National Geographic Odkrywca" dostępny jest w wersji bezpłatnej na tablet raz w prenumeracie szkolnej i indywidualnej. Wszystkiego dowiecie się na stronie: http://www.ngodkrywca.pl/. Odwiedźcie też profil magazynu na Facebooku: National Geographic Odkrywca na Facebooku.


UWAGA KONKURS!

Już dziś macie niepowtarzalną szansę zdobyć indywidualną prenumeratę magazynu na bieżący rok szkolny (wraz z nowym numerem otrzymacie też archiwalne magazyny z bieżącego roku szkolnego)!

Jedyne, co musicie zrobić to:
- polubić i udostępnić plakat konkursowy TUTAJ
- pod plakatem na Facebooku lub tu na blogu odpowiedzieć kreatywnie na pytanie:

JAK ROZBUDZASZ W SWOIM DZIECKU PASJĘ ODKRYWANIA ŚWIATA?

Bawimy się do 7 stycznia 2015, a wyniki poznacie w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu.

Jedna osoba wygra prenumeratę indywidualną magazynu "National Geographic Odkrywca".

Udział w konkursie jest dobrowolny, a Facebook nie jest w żaden sposób związany z jego organizacją.

MIŁEJ ZABAWY!

ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Wraz z Panią Magdaleną z Nowej Ery wybrałyśmy laureatów konkursu! W związku z tym, że kilka odpowiedzi szczególnie nam się spodobało, postanowiłyśmy przyznać również nagrody pocieszenia!

MIEJSCE I - w nagrodę prenumeratę magazynu "National Geographic Odkrywca" (numery od października 2014 do czerwca 2015) otrzymuje....


EWA MARKIEWICZ

DWA WYRÓŻNIENIA - w nagrodę pięknie wydaną "Edycję Kolekcjonerską National Geographic Odkrywca" 2012/2013 otrzymują...


TOMASZ KURC

oraz

STANISŁAWA BANASIAK

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim za udział i inspirujące odpowiedzi!

Laureatów proszę o przesłanie adresów na maila: szymusiowa@gmail.com w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników!

2 komentarze:

 1. Ja mam troszkę ułatwiona sprawę , gdyż ma dwoje dzieci z małym odstępem 13 latek .
  Przy pierwszym dziecku - Nikolce sprawdziły się moje metody , teraz stosuje je na synku Iwo , mam nadzieję że z podobnym dobrym skutkiem , bo śmiem powiedzieć że udało się za pierwszym razem , bo moja Córka jest wspaniałą , mądrą , wrażliwą , ciekawą wszystkiego młodą osóbką.
  Od pierwszy chwil , czytałam , opowiadałam ,śpiewałam , tańczyłam, słuchałam różnej muzyki , oglądałam piękne rzeczy , mówiłam do mojego dziecka , starałam się aby wiedziało że jestem i kocham Go . Potem pozwalałam na wiele ( i pozwalam ) , rozmawiam , dyskutujemy , staram się podpowiadać co dobre a co złe , ale myślę że człowiek musi popełniać błędy i wyciągać z niego wnioski , uczyć się i umieć podnieść gdy się coś nie uda . Jeśli są fundusze to staram się zabierać dzieci do ciekawych miejsc, jeśli nie ma to choć namiastką są ciekawe programy , książki ( Nikola sama pisze ,piękne swoje dzieła ), gazety ( tu owa o którą gramy ) , albo wypuszczamy się tu do pobliskiego lasku ,parku , podziwiamy przyrodę , szukamy nowinek , nieznanego nam dotond – potem szukamy odpowiedzi . Tyle ciekawych rzeczy wokoło , co dzień coś innego można , zrobić ( nawet gotowanie wspólne , czy pieczenie , czy sprzątanie może być przygodą i nowymi ciekawymi doznaniami ) . Iwo wiadomo opowiadam , czytam ... , ale jest jeszcze mały więc On bardziej , manualnie , wizualnie jest wciągany , przyciągany do nowego , czy to zapachy , ( w Święta było tego sporo ), czy dotyk ( ostatnie hitem jest choinka i jej domowy zapach , bo prawdziwa i lekko kolące igiełki – jodła )czy smak ( rozszerzamy dietę , Iwo jeszcze pierś od mamy podjada .. ale i nowe smaczki poznaje ) . Staram się wzbudzać ciekawość u moich dzieci tym co dookoła , wymyślać razem z nimi nowe , odkrywać ciekawe i cieszyć się z wszystkiego doceniać i dzielić się .
  Beata Tarchuł

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim dużo spacerujemy, rozmawiamy o tym co widzimy. Dużo pytań-dużo odpowiedzi. Wyszukujemy i przyswajamy wiadomości o tym co nas najbardziej interesuje. Nie boimy się dotykać tego co widzimy, czym się zachwycamy dzięki czemu czujemy poprzez węch i dotyk to co nas otacza. Ze względu na wiek moich dziewczyn jest to u nas bardzo częste, gdyż w tym okresie najwięcej wiedzy chłoną :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Adbox

@teraz_ola